Polakożerca Władysław Bartoszewski znów uhonorowany – pośmiertnie

0
0
0
/

Komitet Nagrody Polsko-Niemieckiej zdecydował o pośmiertnym przyznaniu jej ministrowi Władysławowi Bartoszewskiemu jako jednemu z głównych architektów – jak napisano w uzasadnieniu - polsko-niemieckiego pojednania.


Wprawdzie Władysław Bartoszewski zawsze wykazywał wielkopoddańczy, służalczy wręcz stosunek do Niemiec, za co zawsze był hojnie nagradzany i niemieckie instytucje nie szczędziły mu orderów, czym bardziej zaszkodził Polakom niż im się zasłużył, niemniej jednak przyznana nagroda, jak stwierdzają członkowie wspomnianego komitetu, „stanowi uznanie dla jego wielkich zasług dla rozwoju przyjaznych stosunków dwustronnych”.

 

W skład komitetu wchodzi po 5 osobistości z Polski i Niemiec. Współprzewodnicząca komitetu po stronie polskiej - podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Henryka Mościcka-Dendys wskazała, że nagroda jest uhonorowaniem wieloletniego zaangażowania ministra Bartoszewskiego w kształtowanie trwałych, dobrosąsiedzkich relacji polsko-niemieckich. Zupełnie zignorowała przy tym fakt, iż relacje polsko-niemieckie wcale nie są dobrosąsiedzkimi, jako że polska mniejszość w Niemczech jest od lat dyskryminowana, a Polska - obarczana na arenie międzynarodowej winą za niemieckie zbrodnie okresu II wojny światowej. Za to wszystko odpowiedzialność ponosi właśnie Władysław Bartoszewski, który przy każdej nadarzającej się okazji szkalował Polaków i dobre imię naszego kraju.

 

Uroczysta ceremonia wręczenia Nagrody spadkobiercom Władysława Bartoszewskiego przez Ministrów Spraw Zagranicznych Polski i Niemiec odbędzie się w 2016 roku, w którym będziemy obchodzić 25. rocznicę podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy - dokumentu o fundamentalnym znaczeniu dla współczesnych relacji polsko-niemieckich. Ministrowie uznali, że rocznica ta będzie stanowić znakomitą okazję dla uczczenia pamięci o Władysławie Bartoszewskim.

 

Nagroda Polsko-Niemiecka, wręczana przez Ministrów Spraw Zagranicznych obu krajów, jest najważniejszym wyróżnieniem przyznawanym w relacjach polsko-niemieckich.

 

AW

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Źródło: prawy.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną