Z zagranicy

Żydowscy snajperzy otrzymali rozkaz strzelania do rzucających kamieniami dzieci

Izraelski prokurator generalny Yehuda Weinstein zaaprobował użycie ognia snajperskiego przez wojsko wobec palestyńskich dzieci rzucających kamieniami.

W czwartek Weinstein zdecydował o wejściu w życie zaproponowanego przez premiera Benjamina Netanyahu planu „wypowiedzenia wojny rzucającym kamienie oraz koktajle Mołotowa” na okupowanych terytoriach palestyńskich. Zgodnie z nim izraelscy snajperzy mają obowiązek wyłapywać wśród tłumu każdego, kto podniesie kamień na izraelskiego mundurowego i do niego strzelać. Wprawdzie oficjalnie wolno im jedynie celować w nogi, jednakże praktyka pokazuje, że będą celować tak, ażeby zabić.

Służby mundurowe otrzymały również prawo do aresztowania dzieci poniżej 10 a nawet poniżej 5 lat, które rzucają kamieniami i nałożenie na nie kary do 100 tys. szekli, co daje w przeliczeniu 26 tys. dolarów.

Aida Touma-Sliman, izraelska deputowana oskarżyła premiera o „polowania na ludzi”, stwierdzając: „Netanyahu najwyraźniej żąda sądowej licencji na zabijanie”.

Julia Nowicka

Źródło: Press TV

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra