W czwartkowym oświadczeniu rząd chiński oznajmił, że „w związku z szybkim rozprzestrzenianiem się Covid-19 na całym świecie, Chiny postanowiły tymczasowo zawiesić wjazd do kraju cudzoziemcom posiadającym wizy lub zezwolenia na pobyt” z dniem 28 marca.

Każdy, kto chce wjechać do kraju, będzie musiał złożyć wniosek o nową wizę w lokalnej ambasadzie lub konsulacie Chin. Nie podano ile zajmie przyznanie takiego wniosku.
 
Decyzja o izolacji kraju jest ostatnią z serii posunięć mających na celu ochronę przed infekcjami spowodowanymi międzynarodowymi podróżami, po potwierdzeniu ponad 500 przypadków koronawirusa stwierdzonych u przybyszów spoza Chin.
 
W poniedziałek władze Pekinu ogłosiły, że wszyscy przybywający z zagranicy zostaną poddani kwarantannie i przetestowani pod kątem obecności wirusa w wyznaczonych placówkach rządowych. Inne miasta wprowadziły rygorystyczne wymogi dotyczące kwarantanny domowej w przypadku podobnych sytuacji. W ubiegłym tygodniu kobieta została deportowana po tym, jak sąsiedzi zarejestrowali naruszenie przez nią kwarantanny.
Liczba nowych zakażeń lokalnych spadła w ostatnich tygodniach w Chinach. Podczas gdy Wuhan, miasto będące epicentrum chińskiej epidemii, pozostaje zablokowane, życie w znacznej części kraju wraca do normy.