Jak informuje WorldMeters.info w ciągu roku 2020 (a mamy dopiero kwiecień) aborcji na całym świecie dokonano aż ponad 12 milionów razy. Jest to ogromna liczba, która zarówno szokuje jak i przeraża.

W Polsce jak i na całym świecie działa bardzo duża ilość organizacji, które robią wszystko, by zapobiec kolejnym morderstwom na biednych i bezbronnych dzieciach.  W Polsce działa m.in. Fundacja S.O.S Obrony Poczętego Życia KLIK (założona przez księdza Ryszarda Halwę) jak i wiele, wiele innych.  

Pomimo świadomości ludzi ile rocznie zabija się dzieci, wciąż istnieją organizacje, które chciałyby aborcję całkowicie zalegalizować.

Niedawno partia rządząca poinformowała, że do sejmu wróci projekt ustawy dotyczący zaostrzenia prawa aborcyjnego. W sejmie ma pojawić się już jutro. Gwiazdy jak zwykle rozpoczęły protesty na wszystkie możliwe sposoby. Jedną z gwiazd, które postanowiły walczyć z zaostrzeniem prawa aborcyjnego jest Małgorzata Jamroży znana bardziej jako Margaret. 


Piosenkarka słynie z wielu kontrowersyjnych wypowiedzi. W tamtym roku pisaliśmy, że artystka stwierdziła, że czuje się bardziej Europejką niż Polką. Tą wypowiedź podało za nami wiele znanych mediów. 


„Zależy. Ciężej jest chyba napisać dobrą piosenkę po polsku z dobrym tekstem, który nie jest o „dupie Maryni”, tylko jest o czymś. Myślę, że to jest trudniejsze, natomiast ja trochę tupię nogą i się złoszczę na to, bo ja czuję się Polką, ale czuję się też Europejką. W sensie bardziej Europejką niż Polką i się złoszczę kiedy my, Polacy jesteśmy tacy zawzięci i nie chcemy się uczyć tego angielskiego.” – powiedziała kiedyś w rozmowie z portalem Vajbs. 


Informowaliśmy również na temat jej odejścia od Kościoła i absurdalnej przyczynie. 


„(…)Mam takie wspomnienie z okresu nastoletniego, gdy jeszcze regularnie byłam przymuszana do chodzenia do kościoła i co tydzień spowiadałam się z masturbacji. LOL. Of course I did. Z perspektywy czasu przeraża mnie, jak bardzo poznawanie własnego ciała było i jest stygmatyzowane. […] Dlatego planuję w najbliższym czasie dokonać apostazji.” – tłumaczyła. 


„Wychowanie seksualne dzieci i młodzieży jest bardzo ważne i mam nadzieję, że nowe pokolenie nie będzie musiało mierzyć się z wyrzutami sumienia podczas odkrywania swojej seksualności. Nie występuję z Kościoła z powodu żadnego konkretnego zdarzenia. Jestem osobą niewierzącą i za fair konsekwencje tego uważam wypisanie się z grupy, do której już nie należę.” – dodała. 


Teraz gdy do sejmu ma wrócić ustawa dotycząca zaostrzenia aborcji na swoim Instagramie opublikowała zdjęcie, z którego jasno wynika, że wspiera strajk kobiet i jest za legalizacją. Niestety fanom (a może i stety) gwiazdy nie zbyt się to spodobało i zaczęli ją krytykować. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nie zgadzam się @strajk_kobiet #strajkkobiet

Post udostępniony przez Maggie (@margaret_official)


Warto również przypomnieć, że jeszcze niedawno Margaret wspierała…dziki i walczyła o ich życie oraz nawoływała do tego, by ich nie zabijać. W Internecie wciąż znaleźć można piosenkę, którą nagrała, aby chronić dziki. 


DZIK JEST 👌  JEST GIT  DZIK TEŻ PRAWO  👉 MA BY BYĆ 🎈 W 🐗 STRZELAĆ 🤦♀ CO ZA WSTYD 🤦♀ 🐗 CHCE TEŻ MIEĆ  🥂 LEPSZY BYT 🥂 🤦♀ CO ZA PRZYPAŁ 🤦♀ KTO PRZYPIEPRZA SIĘ DO WIEPRZA TEN WYCHODZI NA LESZCZA CHCESZ POMÓC ? TO STRESZCZAJ SIĘ CAŁA PUBLIKA W OBRONIE DZIKA WYKONAJ MISJE PODPISZ PETYCJE.”- takie słowa padły w piosence Margaret. 

 

Piosenki o dzikach można posłuchać poniżej: 


Fani od razu przypomnieli jej tą piosenkę, co niektórzy wytykali jej nawet hipokryzję.

Na reakcję gwiazdy nie trzeba było długo czekać. Piosenkarka postanowiła… zablokować możliwość dodawania komentarzy. 


Rzeczywiście to bardzo dziwne, że gwiazda, która za wszelką cenę chciała chronić życie dzików, popiera legalizację aborcji dzieci, które nie potrafią się obronić. Już samo 12 milionów (w przedziale czasowym styczeń – kwiecień) powinno przerażać.

Jak widać jednak niektórych to nie rusza i wolą walczyć o życie dzików niż o życie dziecka, które tak jak każdy ma prawo do życia i nikt mu tego prawa nie powinien odbierać. 

Agnieszka Malinowska