Doktorzyca genderu z Oxfordu nie chce, żeby szczepionkę wynaleziono w UK, bo... to wzmocni brytyjski patriotyzm [FELIETON]

0
0
0
/ twitter/EmilyCousens

Brytyjska doktor Emily Cousens z Oxfordu nie chce, żeby szczepionkę wynaleziono w UK, bo to wzmocni patriotyzm. Jak sama mówi - "Jeśli potraktujemy szczepionkę jako wyścig, to patriotyzm przysłoni jedną z kluczowych lekcji koronawirusa: że życie ratuje międzynarodowa współpraca. Obawiam się, że jeśli to moja uczelnia jako pierwsza opracuje szczepionkę, to zostanie ona użyta do celów politycznych i patriotycznych jako dowód brytyjskiej wyższości". Cóż pańcia ogólnie ma zerową wiedzę o świecie i medycynie, nie mówiąc już o patriotyzmie, bo wykłada... tak jakże by inaczej gender studies. Ponieważ dr Emily Cousens bada wrażliwość i płeć na uniwersytecie Oxford Brookes i wykłada na kursie studiów magisterskich dla kobiet na Uniwersytecie Oksfordzkim, czyli jest tak naprawdę specjalistką od niczego.

Pani pisze:

- Oxford, ten symbol brytyjskiej doskonałości. Wytwarzanie najlepszych umysłów na świecie i, jeśli wieści z tego tygodnia będą miały miejsce, prowadząc wyścig o opracowanie szczepionki przeciwko koronawirusowi. Z pewnością powinnam być dumna, że instytucja, w której spędziłem dekadę, studiując, a następnie nauczając, może być pierwszą instytucją, która opracowała szczepionkę?

- Nie tylko dumna, ale pełna nadziei i podekscytowania. Mój 72-letni tata jest zazwyczaj bardzo towarzyskim i aktywnym mężczyzną. Jednak żyje samotnie w bardzo wiejskiej wiosce i coraz bardziej obawia się, że nie będzie w stanie powrócić do swoich zwykłych zwyczajów przez lata - dopóki nie opracuje się takiej szczepionki.

I wszystko było może i w porządku, gdyby nie fakt, że

- Jeśli mój uniwersytet jako pierwszy opracuje szczepionkę, obawiam się, że zostanie ona wykorzystana do spełnienia jej politycznej, patriotycznej funkcji jako dowodu brytyjskiej doskonałości. Dlaczego więc poczułem ulgę, słysząc, że Oxford i Imperial ścigają się, by opracować szczepionkę, a potem się martwić? Załóżmy, że Oxford opracowuje pierwszą szczepionkę. Co się potem dzieje? David Heymann, specjalista chorób zakaźnych w London School of Hygiene and Tropical Medicine, który kieruje panelem, który doradza Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w sprawie koronawirusa, mówi, że może wystąpić niedobór produkcji. Naukowcy ostrzegli również, że doprowadzi to do gromadzenia zapasów przez bogate kraje. Spóźniliśmy się na gromadzenie środków ochrony indywidualnej, ale nie damy się ponownie przyłapać. Szczepionka opracowana przez nasze najlepsze mózgi jest nasza. I to Brytyjczycy będą mieli pierwszeństwo w ochronie.

To straszne - Brytyjczycy będą mieli pierwszeństwo przed krajami III Świata.

- Jeśli będzie wystarczająca ilość szczepionek do obejścia, Wielka Brytania będzie wybawcą świata. Szybko zapomnimy o niszczycielskim opóźnieniu rządu Wielkiej Brytanii w podejmowaniu działań, ponieważ Boris Johnson z dumą chronił brytyjskie instytucje takie jak wolność jednostki i publiczna przez całe życie.

Potem przychodzi na walkę z białą rasą, która jest zła i promocja kobiet w polityce:

- Wielka Brytania i USA nie są w rzeczywistości wyjątkami na arenie światowej. (...) To, że są białe, mają wykształcenie męskie i oksfordzkie, może nie być jedynymi kryteriami skutecznego przywództwa (kraje, których reakcje były najbardziej chwalone, między innymi Niemcy i Nowa Zelandia, wszystkie są kierowane przez kobiety). Koronawirus jest globalną epidemią. Jednak zamiast motywować Wielką Brytanię do wzięcia dumnej roli na arenie światowej, jak nalegali przywódcy tacy jak Macron, Wielka Brytania coraz bardziej ucieka się do patriotyzmu w odpowiedzi. Ta retoryka z czasów wojny jest przydatna, jeśli pozwala poczuć, że jest to moment, w którym jednostki muszą się poświęcić i postawić kraj na pierwszym miejscu. Ale tym razem wróg nie jest narodem. To jest mikrob. Dlaczego więc nasze solidarności zbiorowe kończą się na granicy?

snuje dalej swoje smutne wywody "specjalistka" od niczego.

- Wyścig się rozpoczął, a naukowcy z Oxfordu wykonują ważną, ratującą życie pracę. Ale rasy mają zwycięzców i przegranych. Jeśli mój uniwersytet jako pierwszy opracuje szczepionkę, obawiam się, że zostanie ona wykorzystana w przeszłości, aby spełniać swoją polityczną, patriotyczną funkcję jako dowód brytyjskiej doskonałości. Historia będzie jasna: Chiny po raz kolejny uwolniły zagrożenie dla cywilizacji. Ale najlepsze mózgi Wielkiej Brytanii uratowały świat.

- kończy swój tekst. Jak widać gendery to stan umysłu. Co gorsza pańcia "Bada i pisze na temat feminizmu i wrażliwości. Naucza na LSE i University of Oxford".

 

 

Źródło: huffington post

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną