Koncert Papieski - TYLKO U NAS! 18 maja PRAWY.PL odda cześć Św. Janowi Pawłowi II

0
0
0
/

18 maja 2020 o godz.18:00 zapraszamy Państwa na Papieski Koncert online z okazji 100 Urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II.

Wystąpią:

Dominika Zamara - sopran
Jacek Mazurek - gitara klasyczna

 

W programie utwory nastepujacych kompozytorow:M.Giuliani,I.Padovec,F.Sor,A.Barrios,J.Morel,F.Tarrega.
 

Słowo Wstępne Ks.Redaktor Ryszard Halwa.
Transmisja koncertu na żywo online na www.prawy.pl


Dominika Zamara - uznawana za jedną z najwybitniejszych współczesnych śpiewaczek operowych - promuje polską kulturę daleko poza granicami kraju. We Włoszech wydała  płytę z pieśniami Fryderyka Chopina. Zadebiutowała we Włoszech w Padwie w Teatro Verdi w roli Mimi w Cyganerii. Zaśpiewała dla Teatro Accademia alla Scala w Mediolanie, w Los Angeles w Warner Grand Theater wraz kompozytorka Disneya Marią Newman. Wystąpiła w Koreii w Seulu razem z Prime Philharmonic Orchestra.Jest artystką watykańskiej Fundacji Tota Pulchra.Wykonała Requiem Mozarta partię solową w Bazylice Św.Marka w Mediolanie pod dyrekcją Maestro Aldo Bernardi.

Maestro wirtuoz gitary klasycznej Jacek Mazurek jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego (wydział pedagogiczny) i Akademii Muzycznej w Łodzi (klasa gitary klasycznej Prof. Jerzego Nalepki)
Od 1986 r. jest nauczycielem gitary w państwowych szkołach muzycznych, w latach 1997-2015 prowadziłem swoją prywatą szkołę muzyczną I-go stopnia i cały czas jest czynnym instrumentalistą (oczywiście gitara klasyczna)
 
 
 

Źródło: redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną