J.K. Rowling znowu oskarżona o transfobię. Pisarka kwestionuje, że faceci mogą mieć menstruację!

0
0
0
/ J.K. Rowling

Na antyPiSowskim (popierającym Trzaskowskiego) portalu „Na temat” ukazał się artykuł „Tą opinią J.K.Rowling potwierdziła, że jest "transfobem". Gorszego momentu nie mogła wybrać” autorstwa Zuzanny Tomaszewicz, która stwierdziła, że „jednym wpisem J.K. Rowling zakwestionowała właśnie cały swój dorobek artystyczny”

Publicystce antyPiSowskiego portalu nie spodobało się to, że autorka powieści o Harrym Potter” „tym razem mocno przegięła i wyśmiała otwarcie problemy osób transseksualnych. Pisarce nie spodobał się zwłaszcza używany w mediach termin "osoby z menstruacją”.

Jak można się dowiedzieć z artykułu na antyPiSowskim portalu, komentując jeden z tekstów w brytyjskim mediach „brytyjska powieściopisarka skrytykowała termin użyty przez autorki tekstu, które napisały, że osoby niebinarne i transgenderowi mężczyźni również mają miesiączki”.

"Jeśli płeć nie jest prawdziwa, to nie istnieje coś takiego jak przyciąganie się osób o tej samej płci. Jeżeli płeć nie jest prawdziwa, to globalna rzeczywistość kobiet przestaje istnieć. Znam i kocham osoby transseksualne, ale poprzez rozmywanie konceptu płci, odbieramy wielu ludziom możliwość rozmawiania o swoim życiu. Przedstawianie prawdy nie jest hejtem" – dodała na Twitterze. W sieci od razu pojawiły się głosy sprzeciwu wobec Rowling. Można nawet powiedzieć, że Brytyjka padła ofiarą tzw. kultury przekreślenia (ang. cancel culture)”.


Wpis brytyjskiej pisarki wkurzył tęczowych, bo „zamieszki na ulicach amerykańskich miast sprawiły, że od kilku dni w mediach coraz więcej pisze się o wsparciu dla czarnoskórych transseksualnych osób”.

To nie pierwszy raz, kiedy brytyjska pisarka podpadła tęczowym. Tęczowa rewolucja zaczyna wychodzić bokiem nawet zaangażowanym lewakom. Problemem są między innymi faceci sportowcy, którzy jako faceci nie odnosili sukcesów w sporcie, ale po zadeklarowaniu bycia kobietami, w sporcie kobiet zgarniają medale i uniemożliwiają biologicznym kobietom odnoszenie sukcesów. Przeciwko tej patologii burzą się niektóre feministki. Jednak wszelka krytyka tęczowej rewolucji nawet z pozycji feministycznych spotyka się z oskarżeniami o transfobię. Ofiarą takich oskarżeń została J.K. Rowling, wcześniej za transfobkę uznano znaną tenisistkę Martinę Navratliovą.

W grudniu zeszłego roku antyPiSowskim portalu „Na temat” ukazał się artykuł „"J.K. Rowling właśnie zniszczyła Harry'ego Pottera, Wesołych Świąt". Czy ten tweet to koniec idolki?” autorstwa Aleksandry Gersz.

 

Z artykułu wynika, że J.K. Rowling literacka matka "Harry'ego Pottera" podpadła tęczowej rewolucji twittem uznanym za transfobiczny. Autorka propagujących okultyzm szkodliwych powieści dla dzieci i młodzieży napisała w nim: "Ubieraj się, jak chcesz. Nazywaj siebie, jak chcesz. Śpij z każdą osobą, która cię zechce. Żyj swoim wymarzonym życiem w pokoju i bezpieczeństwie. Ale zwalniać kobiety za stwierdzenia, że płeć jest prawdziwa?".

 

Twitt był wsparciem dla Mayi Forstater, brytyjskiej ekspertki „od podatków, która w grudniu 2018 roku została zwolniona z pracy w organizacji non-profit zajmującej się globalnym rozwojem Centre for Global Development w Londynie”. Kobieta została wywalona z roboty „z powodu twittów krytykujących Gender Recognition Act – reformę ustawy, która gwarantuje w Wielkiej Brytanii możliwość zmiany płci oraz legalnej identyfikacji z nią”.

 

Brytyjski sąd uznał, że zwolnienie kobiety było zasadne. Sędzia uznał, „że przekonanie Forstater, że "materialna rzeczywistość nie powinna być łączona z 'gender' albo 'tożsamością gender'" nie jest chronionym filozoficznym światopoglądem. Dodał, że jej poglądy są "absolutystyczne", "obraźliwe", "wykluczające" oraz "niekompatybilne z ludzką godnością i fundamentalnym prawem człowieka". Zdaniem sądu zwolnienie kobiety za jej przekonanie nie było więc dyskryminacją”.

 

Za wywaloną z pracy kobietą opowiedziała się „J.K. Rowling, która w swoim poście na Twitterze zadeklarowała swoją solidarność ze zwolnioną z pracy Brytyjką. Przed ponad 14,5 miliona obserwujących”.

 

Jak wynika a artykułu na antyPiSowskim portalu „Dawno jeden twitt nie zrobił takiej burzy. Głosów popierających niespodziewane stanowisko Rowling (chociaż już wcześniej spekulowano o jej transfobii – autorka kilka razy polubiła na Twitterze post krytykujący osoby trans) było mało. Nic w tym dziwnego, skoro autorka Harry'ego Pottera, kobieta-instytucja, zażarta przeciwniczka Brexitu, Donalda Trumpa i nacjonalizmu, od lat uważana była za ostoję "lewackich" wartości i strażniczkę praw człowieka”.

 

Zdaniem autorki tekstu słowa literackiej matki Harrego Pottera „niewątpliwie można uznać za transfobiczne, przyjęte zostały więc wyjątkowo źle. Jej fani nie dowierzali – oburzali się, płakali, krzyczeli. "Expecto transfobia", "W świecie J.K. Rowling można zamienić się w krzesło, ale biologiczna płeć jest niezmienna", "J.K. Rowling na zawsze zostanie już zapamiętana jako osoba, która mogła się zamknąć po 2007 roku, ale z jakiegoś powodu tego nie zrobiła" – to tylko niektóre z dziesiątek tysięcy tweetów poświęconych ukochanej autorce. "Transkobiety to kobiety. Transmężczyźni to mężczyźni. Osoby niebinarne to osoby niebinarne" – skomentowała organizacja LGBT GLAAD. Rowling otrzymała również w sieci przydomek TERF, który dla wielu internautów jest największą formą obrazy. To akronim od "trans-exclusionary radical feminist", co można przetłumaczyć jako radykalną feministkę wykluczającą osoby trans. Ekskluzywny feminizm jest powszechnie krytykowany – zajmowanie się prawami jedynie jednej grupy osób, czyli najczęściej białych i heteroseksualnych kobiet, w dzisiejszym świecie nie ma racji bytu. Preferowany jest feminizm inkluzywny, czyli taki, w którym miejsce dla siebie znajdą wszyscy – także osoby transseksualne. Co ciekawe taką inkluzywną feministką jest Emma Watson, czyli odtwórczyni Hermiony w filmowej serii o Potterze. Aktorka i aktywistka w 2018 roku wstawiła na Instagramie zdjęcie w koszulce z napisem "Prawa osób transseksualnych są prawami człowieka"”.

Jan Bodakowski

Źródło: redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną