Jednocześnie stowarzyszenie, które ma swoją siedzibę w Poznaniu otrzymało od miasta ponad 23 tys. zł dotacji na program zatytułowany „Szkoła strefą wolną od homofobii i transfobii”. Stonewall wysłało również list do prezydenta Jacka Jaśkowiaka, w którym wnioskuje o podpisanie „poznańskiej karty LGBT”. Arek Kluk wspierany jest między innymi przez posła Platformy Obywatelskiej Franciszka Sterczewskiego – informuje portal Niezależna.pl. – To będzie wstyd dla całej Wielkopolski, jeżeli pan Jaśkowiak zechce – wzorem decyzji prezydenta Warszawy, partyjnego kolegi z Ptatformy i kandydata PO w wyborach prezydenckich Rafała Trzaskowskiego – wprowadzić w Poznaniu neomarksistowską kartę LGBT+. To może byc element targu Roberta Biedronia i obozu postkomunistycznego w sprawie poparcia Trzaskowskiego w II turze wyborów prezydenckich. Ciekawi mnie czy Platforma poprze projekt ustawy Biedronia w sprawie „równości małżeńskiej” i projekt ustawy o restauracji SB-ckich świadczeń. To są ważne pytania, na które oczekujemy publicznej odpowiedzi – mówi NGO przewodniczący poznańskich struktur Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, poseł na Sejm RP I kadencji, Przemysław Sytek.

Na łamach radiopoznan.fm pojawiła się informacja, że grupa Stonewall otrzymała od miasta ponad 23 tys. zł dotacji na program „Szkoła strefą wolną od homofobii i transfobii”. Grupa Stonewall poinformowała również na swoim profilu, że 6 maja wysłała do prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka list, w którym postuluje wprowadzenia w tym mieście „karty LGBT”, wzorowanej na tej podpisanej przez prezydenta Warszawy – Rafała Trzaskowskiego” – donosi Niezależna.

Wiedeń, 13.06.2020

Nasze propozycje oparliśmy na warszawskiej Karcie LGBT+ podpisanej przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego. (…) Proponujemy również rzetelną edukację antydyskryminacyjną w szkołach oraz przeszkolenie tzw. „Latarników” – osób przygotowanych do pomocy uczniom i uczennicom LGBT+ oraz pracy z kadrą pedagogiczną w swojej szkole” – czytamy na stronie grupa-stonewall.pl.

To rzeczywiście skandal, że władze Poznania sponsorują jakieś projekty pseudoedukacyjne grupy Stonewall. Panu Jaśkowiakowi dedykuję niedawne wydarzenia z Wiednia, gdzie pod słynna kadedrą św. Szczepana zideologizowana młodzież wulgarnie obrażała gestami i wyzwiskami mieszkańców stolicy Austrii, którzy mają inne poglądy. Czy tego chcemy w Poznaniu? Prezydent RP dr Andrzej Duda słusznie nakreślił ogólne zasady prorodzinnej polityki społecznej w Karcie Rodziny, tj. „obronę instytucji małżeństwa” oraz „ochronę dzieci przed ideologią LGBT” oraz zakaz propagowania ideologii LGBT w instytucjach publicznych. Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin, jako jedyna partia opozycyjna, udzieliło wsparcia dla reelekcji Andrzeja Dudy i będziemy domagali się realizacji przez niego tych jego deklaracji w następnej kadencji. Wówczas finansowanie ze środków samorządu neomarksistowskich i heterofobicznych pogadanek ultralewicy w szkołach powinno być ustawowo zakazane” – konkluduje Przemysław Sytek z ZChR.