Chrześcijanie są prześladowani na całym świecie. Prześladują nas nie tylko radykalni muzułmanie, ale także hinduscy nacjonaliści, czy radykalni buddyści. Codziennie z powodu prześladowań ginie spora ilość chrześcijan, a Kościoły są palone i profanowane.

Tym razem doszło do kolejnego skandalu. Do incydentu doszło w Pakistanie. 14-letnia chrześcijanka Maira Shahbaz na początku tego roku została porwana przez uzbrojonych mężczyzn, przy czym siłą zmuszana do ślubu oraz konwersji z chrześcijaństwa na islam. Matka nastolatki postanowiła podać sprawę do sądu. Podczas rozprawy stwierdziła, że oprawca jej córki sfałszował dokumenty, z których wynikało, że dziewczyna była już pełnoletnia i zgodziła się na ślub. Mimo niejasności ze strony muzułmanina, sąd postanowił wziąć stronę oprawcy.

Dziewczyna i jej matka nie poddały się jednak i poprosiły o ponowne rozpatrzenie sprawy. Nastolatkę umieszczono w schronisku dla kobiet. Ponowne rozpatrzenie sprawy dało wszystkim nadzieję. Niestety i tym razem sąd uznał, że małżeństwo jest ważne.

W Pakistanie małżeństwa z osobami nieletnimi są zakazane. Pomimo wszystko w wielu miastach do takowych małżeństw dochodzi. Powyższą sytuację można uznać za prześladowanie rodziny chrześcijańskiej i wstawienie się za oprawcą zamiast ofiarą.

Swojego czasu w Pakistanie głośną sprawą była sprawa Asi Bibi – również prześladowanej chrześcijanki, która została oskarżona przez swoich sąsiadów o rzekomą obrazę proroka Mahometa i skazana na śmierć. Cały świat walczył o jej uwolnienie. Kiedy tylko udało jej się wyjść na wolność sytuacja w Pakistanie była dla niej niebezpieczna, gdyż wielu radykalnych muzułmanów wyszło na ulicę, aby zaprotestować przeciwko jej uwolnieniu. Kobieta musiała uciekać ze swojej ojczyzny. Teraz, gdy przebywa na emigracji wyznała, że mimo, iż nie mieszka już w Pakistanie wciąż otrzymuje pogróżki. Zapewniła jednak, że nie zmieni swojej religii i woli umrzeć jako chrześcijanka.

Takie sytuacje pokazują przez jakie cierpienie muszą przechodzić prześladowani chrześcijanie na całym świecie.

Agnieszka Malinowska