Okazuje się, że do tej pory chęć posiadania takiego pojazdu wyraziło już ponad 500 tysięcy ludzi. Oczywiście trudno też oprzeć się wrażeniu, że cała branża albo zwykła opinia publiczna jest tak zafascynowana tymi nowinami jak na przykład najnowszymi tytułami kinowymi albo tym jakie jeszcze nowe automat do gry będą nam zaproponowane. Okazuje się też, że są również środowiska, które nie będą zbytnio przychylnie podchodzić do samej bryły pojazdu. Z drugiej strony są szerokie masy, które są po prostu zakochane w tak futurystycznym kształcie.

Dwa obozy wśród fanów motoryzacji

Prezentacja tego pojazdu miała miejsce już jakiś czas temu. Od razu też powstały dwa obozy, czyli zwolennicy, którzy byli bezgranicznie zakochani w futurystycznym innowacyjnym kształcie, a także przeciwnicy, którzy nawet szczerze znienawidzili. W badaniach statystycznych najwięcej jednak zainteresowanych tym nowym samochodem jest na terenie Stanów zjednoczonych. Powód jest oczywisty. To tam w skali globalnej jest największa ilość właścicieli pick-upów. Użytkownicy mają po prostu już dosyć klasycznego wyglądu i spodziewają się czegoś całkowicie nowego. Okazuje się, że Cybertruck od Tesli zadowala ich gusta.

Bariery prawne na terenie Europy

Z motoryzacją jest oczywiście tak, że wszystkie nowinki, które się pojawiały na terenie Europy, od razu będą przenikały do nowego świata i vice versa. A więc, jeżeli mamy do czynienia z jakimiś interesującymi pomysłami na terenie Stanów zjednoczonych, to automatycznie miłośnicy pojazdów analizują możliwość ich wykorzystania na obszarze starego kontynentu. Okazuje się, że futurystycznym samochodem Europejczycy też są zainteresowani. Pojawiają się jednak pewne obawy związane z przepisami. Konkretnie chodzi o bryłę pojazdu oraz jego masę. Głos tutaj zabrali fachowcy od spraw bezpieczeństwa z Niemiec. Eksperci już zapowiedzieli, że w przypadku, gdyby pojazd nie spełnił warunków bezpieczeństwa obowiązujących na terenie Unii Europejskiej, to nie będzie można go na obszarze wspólnoty zarejestrować, a więc w konsekwencji nim jeździć.

Elon Musk odnosi się do przepisów

Naturalnie dla Tesli rynek europejski jest również bardzo ważny, a więc do sprawy musiał się odnieść Elon Musk. Zabierając głos starał się uspokoić europejskich miłośników Cybertrucka. Potwierdził, że jego firma już pracuje nad wersją maszyny, która będzie nieco mniejsza i dzięki temu będzie mogła mieć swoje zastosowanie na terenie Europy. Niestety żadne dodatkowe szczegóły dotyczące tych zmian nie zostały przez miliardera podane. Jak jednak zgodnie twierdzą eksperci, głównie chodzi o dostosowanie samochodu do europejskich miejsc parkingowych, które są znacznie mniejsze aniżeli te obecne w Ameryce. Poza tym w grę ma wchodzić także wyposażenie pojazdu. Ma być wyposażony w znacznie bardziej zaawansowane systemy bezpieczeństwa tak, aby zadowolić urzędników europejskich w kontekście rygorystycznych norm. Pozostaje nam, więc tylko obserwować postępy pracy i śledzić wszystkie wiadomości, które będzie ogłaszać publicznie Tesla.