Na te pytania odpowiedzi poszukał Błażej Pyrka, w swoim najnowszym filmie dokumentalnym "Polska Misja Katolicka w Niemczech w czasie pandemii". Dokument ten opowiada historię Polaków na emigracji, którzy zaangażowali się w pomoc potrzebującym, chorym, bezdomnym i samotnym osobom. Przedstawia działanie Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech, która znajduje się nieraz w bardzo trudnych sytuacjach - np. kościół w Hamburgu sąsiaduje z domem publicznym i co z tego wynika, opowiada jeden z księży.

Poznajemy bardzo potrzebną organizację Familiaris, która zajmuje się poradnictwem rodzinnym i życiowym, oraz szeroko rozumianą formą pomocy. Z tego filmu dowiemy się, jak Polacy organizują się na emigracji, mimo obowiązujących lockdownów i zakazów, na które tak narzekamy. Zobaczymy, jak w pomoc sąsiedzką angażują się dzieci i jakie inicjatywy podejmuje młodzież czynna w sieci. Poznamy losy pewnego małżeństwa, od którego wszystko się zaczęło...

Dokument ten mówi prostym językiem obrazów i zwierzeń, których warto wysłuchać. Emisja filmu na TVP Polonia w poniedziałek, 28 grudnia 2020 o godzinie 18.20 oraz równolegle, online na stronie.

 

POLECAMY!