Czy grając w DOTA 2 można zarobić pieniądze?

0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

Jeśli jesteś fanem niezwykle wciągającej gry wideo, jaką bez wątpienia jest DOTA 2, to zapewne wiele razy zastanawiałeś się nad tym, czy można swoją pasję przełożyć na jakieś materialne korzyści? Otóż okazuje się, że jak najbardziej!

Zanim jednak zaczniesz na poważnie starania mające na celu rozpoczęcie zarabiania pieniędzy podczas grania w DOTA 2, musisz wiedzieć kilka podstawowych rzeczy. Ale nie mamy tutaj na myśli tylko czegoś takiego, jak dota zakłady, ale także inne rodzaje działalności zarobkowej!

Pierwszą i bez wątpienia najważniejszą z nich jest to, że po prostu musisz naprawdę dobrze znać wszelkie aspekty tej gry. Nie chodzi tutaj tylko o liczbę godzin spędzonych na samym graniu. Musisz biegle znać wszystkie mapy, przejścia, niestandardowe rozwiązania itp. O sile postaci, przeciwników i skuteczności poszczególnych czarów wspominać chyba nie musimy, bo to oczywiste. Poza tym musisz także doskonale orientować się w wartości różnego rodzaju przedmiotów, które można zdobyć podczas gry.

Inaczej mówiąc – musisz mieć DOTA 2 w małym palcu. Dopiero wtedy możesz zacząć myśleć o zarabianiu pieniędzy na grze. Oto kilka ciekawych rozwiązań, które Ci na to pozwolą:

Sharking

Sharking to metoda, która nie jest specjalnie lubiana przez innych graczy, a sharkerzy nie cieszą się też zbyt wysokim prestiżem w społeczności fanów gry DOTA 2. Cóż, w zasadzie to spotykają się raczej z ostracyzmem. Niemniej jednak sharking jest naprawdę skuteczny. Jeśli nie masz więc zbytniej popularności na światowej scenie DOTA 2 i nie zależy Ci zbytnio na doskonałej reputacji, to jest to właśnie sposób, który warto wypróbować. Na czym on polega?

Przede wszystkim musisz dysponować kontem Steam z jakimiś kupionymi grami. Obojętnie jakimi – chodzi tylko o to, abyś wcześniej za nie zapłacił. Wymóg ten wynika z tego, że jeśli masz konto z samymi tylko darmowymi grami, to zdobywane przez Ciebie w grze przedmioty nie będą nadawały się do dalszej wymiany z innymi graczami (nie będą miały żadnej wartości).

Teraz po prostu musisz zacząć gromadzić swoją kolekcję przedmiotów, zwanych w slangu graczy „itemami”. Oczywiście jeśli grasz już od pewnego czasu, na pewno masz ich całe mnóstwo. Musisz jednak umieć dobrze ocenić ich wartość. Gdy już będziesz miał jakiś zapas (nie musi być tego dużo – na początek wystarczy nawet kilkanaście sztuk), musisz zarejestrować się w serwise HatsDB (w pewnym uproszczeniu to giełda przedmiotów dla gier takich jak Team Fortress 2 lub DOTA 2).

Teraz odwiedź giełdę przedmiotów i wyszukaj najdroższe z dostępnych. Aby uniknąć potencjalnej konkurencji, możesz pominąć powiedzmy 5-10 czołowych pozycji na liście i zejść niżej. Wyświetl następnie listę osób, które w obecnym momencie dysponują tym właśnie przedmiotem. Teraz wyszukaj wśród nich gracza, który cechuje się najkrótszym stażem w grze (sprawdź po prostu liczbę godzin).

W tym momencie nadchodzi pora na wykorzystanie umiejętności psychologicznych. Wyślij wniosek o dodanie takiego gracza do znajomych. Jeśli się uda, możemy podjąć rozmowę. Twoim celem jest po prostu nakłonienie tej osoby na oddanie tego przedmiotu lub wymianę na inny. Chodzi tutaj o to, że taki gracz wcale nie musi znać wartości tego, co posiada, albo po prostu dany przedmiot nie jest mu do niczego potrzebny. Możesz więc spróbować dokonać z nim transakcji wymiennej.

Gdy już nam się uda, wracamy na giełdę i po prostu wystawiamy uzyskany przez nas przedmiot na sprzedaż za gotówkę. Określamy opcję płatności i tak dalej. A następnie czekamy na ofertę kupna. Jeśli chcemy szybkiego zarobku, to po prostu najlepiej będzie ustalić cenę za ten przedmiot nieco niższą, niż konkurencyjne oferty.

Dołącz do profesjonalnego teamu

Jeśli uważasz, że Twoje umiejętności stoją na naprawdę wysokim poziomie, to nawiąż kontakt z profesjonalnym zespołem graczy i zobacz, czy nie prowadzi on naboru. Wbrew pozorom skład drużyn często się zmienia i łatwo trafić na ogłoszenia o przyjmowaniu nowych członków. Naturalnie nie od razu zostaniesz pełnoprawnym graczem w takim zespole, będziesz musiał przejść selekcję wstępną, zaliczyć testy sprawdzające Twoje umiejętności i tak dalej.

Ale gdy już Ci się uda, to Twoja reputacja od razu wzrośnie. A ponadto zespoły często biorą udział w licznych turniejach sponsorowanych przez duże firmy. Takie imprezy ponadto zawsze obejmowane są przez esportowe zakłady. Nie od razu musi to oznaczać start w The International DOTA2, gdzie nagrodą dla zwycięzcy jest 15 milionów dolarów do podziału między członkami drużyny, ale pieniądze w turniejach naprawdę są atrakcyjne i czekają tylko na zgarnięcie.

Szkolenie innych graczy i tworzenie samouczków

Nie chcesz stosować nie do końca etycznego sharkingu, ani też grać zawodowo? Wolisz po prostu dać coś od siebie społeczności DOTA 2 i zarabiać na otrzymywanym z jej strony uznaniu? To wtedy świetnym rozwiązaniem jest przekazywanie innym swojej wiedzy i umiejętności. W tym celu możesz odpłatnie szkolić innych graczy (szczególnie początkujących). Możesz także tworzyć samouczki i publikować je w Internecie. Świetnie nadają się do tego takie platformy jak Switch, Tik Tok, Youtube, Instagram i wiele innych. Opcji masz naprawdę mnóstwo, wystarczy tylko wybrać te najciekawsze dla siebie!

Źródło: Redakcja

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Przejdź na stronę główną