1. Srebro w modzie

2. Jakie pierścionki wybierać?

Srebro w modzie

To materiał, który od wielu sezonów jest w modzie. Pojawia się nie tylko na biżuteryjnych dodatkach, ale także na ubraniach, butach, torebkach czy nawet w aranżacji wnętrz. To sprawia, że można tworzyć na przykład stylizacje monochromatyczne, które będą rozjaśniać i przykuwać uwagę. Srebro ma jeszcze tę zaletę, że jest zdecydowanie tańsze niż inne metale szlachetne, a to bardzo ważny argument, szczególnie gdy lubimy często zmieniać biżuterię.

Różnorodne pierścionki srebrne przyciągają uwagę wykończeniem i dodatkami. To propozycje minimalistyczne i bardzo ozdobne, więc z pewnością w różnorodnych kolekcjach znajdziemy to, co nas zachwyci. Niezmiennie obowiązuje również zasada, że im mniej, tym lepiej, więc czasem warto postawić na oszczędność. To szczególnie ważne, gdy chcemy, by pierścionek srebrny przyciągał uwagę. Wówczas powinien być jedyną ozdobą.

Jakie pierścionki wybierać?

Zarówno te proste, jak i bardzo wytworne oraz oryginalne srebrne pierścionki świetnie się łączą z ubraniami i dodatkami, ale zawsze warto całość dopasować do okazji. Wiele modeli sięga po popularne motywy takie jak serduszka, symbol nieskończoności lub też różnorodne kamienie. Poza standardowymi cyrkoniami w kolekcjach pojawiają się także granaty, kryształy, rubiny, szafiry czy też cytryn i wiele innych szlachetnych detali, które będą przykuwać uwagę i na pewno ożywią stylizację. Bardzo popularne jest również połączenie srebra ze złotem, co szczególnie widać w segmencie obrączek, zegarków i kolczyków. Nawet gdy łączy się elementy biżuterii z różnych kruszców, należy przede wszystkim zadbać o to, by były utrzymane w tym samym klimacie, chyba że celowo decydujemy się na eklektyzm i nosimy go ze wszystkim konsekwencjami. Zresztą trendy się zmieniają i obecnie srebrny pierścionek to klasyka gatunku, choć trzeba pamiętać o tym, że taki podarunek ma nieco zobowiązujący charakter. Coraz częściej ta biżuteria pojawia się na liście propozycji zaręczynowych. Nie jest to ani niezręcznością, ani brakiem taktu. Panie cenią bowiem srebro, dobrze się z nim czują i nie przywiązują już takiej wagi do konwencji. Wszak chodzi o symbol, piękno, a nie o cenę.

 

Więcej na

https://aniakruk.pl/pl/140-pierscionki-srebrne