Jeszcze niecałe 20 lat temu szczytem technologii była podczerwień w telefonach komórkowych wiążąca się ze stresem, czy przesyłana tapeta, zdjęcie lub piosenka faktycznie dotrze do adresata, czy jednak połączenie zostanie przerwane. Czym zatem charakteryzują się słuchawki True Wireless free buds 3?

Budowa i warianty kolorystyczne słuchawek HUAWEI FreeBuds 3

Obecnie dostępne są trzy warianty kolorystyczne produktu: biały, czarny i czerwony. Obudowa słuchawek jak i etui ładującego zrobiona jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego o gładkiej fakturze i błyszczącym wykończeniu. Sprawia to, że prezentują się bardzo elegancko i przykuwają wzrok.

Freebudsy to wielokrotnie już testowany i sprawdzony kształt. Wygodnie i ciasno leżą w uszach nie uciskając jednocześnie małżowin. Konstrukcja sprawia, że praktycznie niemożliwe jest by wyleciały w trakcie typowych czynności fizycznych. Sprawia to, że produkt idealny jest dla ludzi uprawiających sporty jak i pracowników fizycznych, którzy uwielbiają w trakcie czynności słuchać muzyki, muszą przeprowadzić konwersację telefoniczną, lub umilają sobie czas podcastami.

W zależności od upodobań atutem słuchawek jest również wystający pałąk u dołu. Ułatwia to nie tylko znalezienie leżących luzem TWS-ów, ale również wyjęcie ich z ucha ciągnąć za wystający element. Słuchawki posiadają również panele dotykowe umożliwiające sterowanie ustawieniami urządzeń przy pomocy dotyku.

Warto zatrzymać się również przy wspomnianym wcześniej etui ładującym. Obudowa oprócz tego, że cieszy wzrok schludnym wyglądem jest bardzo wygodna. Obły kształt sprawia, że nie odznacza się w kieszeni spodni, ani nie uwiera w nogę. Cienka konstrukcja minimalizuje naciąganie materiału.

Dodatkowo etui wyposażone jest w funkcję ładowania indukcyjnego, a jeśli ktoś jest fanem ładowania po kablu to zrobi to za pomocą USB typu C, czyli obecnie najwygodniejszej i najnowocześniejszej wtyczki umożliwiającej wkładanie wtyku obustronnie, co jest niezmiernie wygodnie. O samym stanie naładowania pokrowca na słuchawki informuje mała dioda obok wejścia ładowania.

Technologia i jakość dźwięku Słuchawek True Wireless HUAWEI FreeBuds 3

Napędem FreeBudsów jest autorski procesor HUAWEI Kirin A1.

Słuchawki wyposażone są w pojemną baterię umożliwiającą komfortowe użytkowanie przez nawet 4 godziny bez potrzeby ładowania, dodatkowo wbudowane w etui szybkie ogniwa wydłużają ten czas nawet do 20 godzin zwiększając tym okres użytkowania aż pięciokrotnie.

Wysoką jakość dźwięku zapewnia oprogramowanie słuchawek. Głębokie basy i wzbogacone tony wysokie zadowolą każdego słuchacza muzyki. Dodatkowo wbudowany noise-cancelling redukuje hałasy z otoczenia.

Do słuchawek można również pobrać całkowicie darmową dedykowaną aplikację HUAWEI AI Life, która umożliwia nie tylko edycję gestów dotykowych. Aplikacja daje nam łatwy dostęp do informacji takich jak poziom naładowania nie tylko słuchawek, ale i etui. Samo łączenie telefonu z urządzeniami jest bardzo szybkie i wygodne za sprawą najnowszej wersji Bluetooth 5.0, która dodatkowo niweluje jakiekolwiek opóźnienie względem obrazu lub rozmówcy ze strony słuchawek. Redukcja hałasu również jest edytowalna za sprawą dedykowanego programu i bez problemu każdy użytkownik może zmienić poziom redukcji.

A przyda się to szczególnie podczas rozmów telefonicznych co umożliwia dobrej jakości głośny mikrofon wspomagany również technologią noise-cancelling. Dzięki temu nie tylko użytkownik słuchawek słyszy mniej hałasów wokół, ale również rozmówcy dostają o wiele bardziej klarowny, czysty dźwięk.

Jan Strychacz