Jesteśmy na demonstracji "Solidarności", która odbywa się w Luksemburgu przeciwko decyzjom Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Pożal się Boże sprawiedliwości. Walczymy dzisiaj o polską suwerenność, o polską gospodarkę, o polską energetykę -powiedział na nagraniu udostępnionym na Twitterze Robert Bąkiewicz.

Turów jest tylko początkiem. Po Turowie będą kolejne elektrownie, kolejne kopalnie, będzie niszczona cała polska gospodarka. Dzisiaj Polacy powinni wszyscy stanąć po stronie tych robotników, górników z kopalni Turów i pracowników tej kopani, dlatego że interes narodowy jest interesem wszystkich Polaków - mówił dalej Bąkiewicz.

W kolejnym materiale wideo Robert Bąkiewicz mówi, że budynek TSUE został "obstawiony dużą liczbą patroli policyjnych" a ochrona jest rzekomo "niewspółmierna do demonstracji". - Przygotował się jak na obronę jakiejś twierdzy. Mnóstwo policjantów, drut kolczasty, mnóstwo sprzętu policyjnego. Nie wiem, czy to nie jest ustawka medialna, że polscy barbarzyńscy przyjechali domagać się sprawiedliwości - kontynuował w swoich mediach społecznościowych.

- Jeśli widzi to pan premier Mateusz Morawiecki, dzisiaj w ramach rozmów prowadzonych w Radzie Europejskiej prosimy o to, żeby bronił interesu narodowego, żeby nie wrócił na tarczy. My chcemy Polski suwerennej, Polski silnej gospodarczo, z własną energetyką, z własnymi kopalniami - zaapelował Robert Bąkiewicz