Najtańszy sposób na wysłanie pieniędzy z Polski do Wielkiej Brytanii

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

Wielka Brytania mimo wyjścia z Unii Europejskiej wciąż pozostaje jednym z najbardziej atrakcyjnych kierunków emigracji dla Polaków.

Szacuje się, że na wyspach mieszka ponad 700 tys. Polaków do emigracji skłaniają głównie aspekty ekonomiczne – wyższy poziom życia i lepsze wynagrodzenia.

Postępująca globalizacja i otwarcie się na świat sprawiają, że coraz częściej musimy przesyłać pieniądze z jednego kraju do drugiego. Niezależnie od tego czy wyjeżdżamy do Wielkiej Brytanii w celach zarobkowych, turystycznych, czy robimy biznes z Brytyjczykami – warto znać najtańsze sposoby na przesyłanie pieniędzy. Oto analiza kilku najpopularniejszych serwisów służących do przesyłania pieniędzy z Polski do UK.

WorldRemit

WorldRemit to międzynarodowa usługa płatności cyfrowych. Powstała w 2010 r. Jej twórcą jest Ismail Ahmed. Firma działa w ponad 130 krajach i obsługuje ponad 70 walut. Umożliwia płatności kartą debetową, kartą kredytową oraz przelewem bankowym. Usługa WorldRemit charakteryzuje się niespotykanie szybkim czasem realizacji transakcji. Wysłanie pieniędzy z Polski do Wielkiej Brytanii jest kwestią kilku minut. Strona chwali się, że 90% transferów jest realizowanych w minutę. Opłata za dokonanie transakcji, czyli marża przysługująca pośrednikowi, wynosi 16 zł, co jest średnim wynikiem. Z kolei stawka to 0,17962. Oznacza to, że wysyłając do Wielkiej Brytanii 2000 zł, na konto otrzymamy 359,24 funtów.

Xe

Xe to kanadyjska firma oferująca usługi wymiany walut. Powstała w 1993 r. z inicjatywy Stevena Dengler’a i Berica Farmer’a. Użytkownicy najczęściej korzystają z niej w celu dokonywania międzynarodowych przelewów pieniężnych. Opłata związana z wysłaniem pieniędzy z Polski do Wielkiej Brytanii wynosi 0 zł, co czyni tę usługę wyjątkową i niesamowicie atrakcyjną dla klientów. Prędkość wykonania transakcji jest niestety nieco dłuższa niż w przypadku WorldRemit. Wynosi od 1 do 2 godzin. Płacić można za pomocą karty debetowej lub przelewu bankowego. Stawka wynosi 0,18040. Wysyłając 2000 zł, otrzymamy 360,81 funtów.

Instarem

Instarem został założony w 2014 r. przez Prajita Nanu i Michaela Berminghama. Firma ma swoją siedzibę w Singapurze. Oferuje transgraniczne przelewy pieniężne dla osób fizycznych i firm. Najmocniejszą stroną usługi oferowanej przez Instarem jest wysoka stawka wynosząca 0,18204. Wysyłając z Polski do Wielkiej Brytanii 2000 zł, otrzymamy 361,35 funtów. Opłata za transakcje wynosi 15 zł. Płacić można przy wykorzystaniu karty debetowej lub przelewu bankowego. Największym minusem tej usługi jest długi czas oczekiwania na pieniądze, który wynosi 2 dni.

Wise

Wise to jedna z najpopularniejszych platform służących do wykonywania przelewów międzynarodowych. Powstała w 2011 r. z inicjatywy estońskich przedsiębiorców Kristo Kaarmanna i Taaveta Hinrikusa. Ma swoją siedzibę w Londynie. Wise podobnie jak Instarem oferuje bardzo atrakcyjną stawkę na poziomie 0,18204. Jednak dzięki niższej opłacie wynoszącej 10 zł wysłanie pieniędzy za pośrednictwem Wise jest bardziej opłacalne. Trafią one na konto w przeciągu jednego dnia. Wise przyjmuje płatności kartą kredytową, kartą debetową i przelewem bankowym. Przesyłając 2000 zł, otrzymamy 362,26 funtów.

Podsumowanie

Na podstawie powyższej analizy łatwo stwierdzić, że najtańszym sposobem na przesłanie pieniędzy z Polski do Wielkiej Brytanii jest skorzystanie z usługi firmy Wise. Oferuje ona najbardziej atrakcyjną stawkę wynoszącą 0,18204 i stosunkowo tanią opłatę w wysokości 10 zł. Natomiast jeśli zależy nam na jak najszybszym przesłaniu pieniędzy, warto rozważyć użycie WorldRemit. Należy pamiętać, że wysokość poszczególnych stawek i opłat ulega ciągłej zmianie. Na szczęście istnieją strony internetowe, które umożliwiają łatwe monitorowanie opłacalności skorzystania z usług danej platformy. Jedną z nich jest Money Transfers. Aby zapoznać się z ich działalnością kliknij tutaj.

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną