Z kraju

Wielka Brytania zbuduje mur przeciwko imigrantom?

Mur odgradzający Wielką Brytanię od portów w północnej Francji zapowiedział członek UKIP (United Kingdom Independence Party) Mike Hookem w rozmowie z Sunday Express. Jego wypowiedź wywołała burzę.

 

 

Hookem był w Calais, aby przekonać się jak wygląda sytuacja uvhodźców. Jak powiedział brytyjskim dziennikarozm, zobaczył koczujących imigrantów, chcących przedostać się do Anglii, których liczba nadal się zwiększa. Hookem ocenił sytuację jako taką, która „wymknęła się policji spod kontroli”. Jego zdaniem, obóz dla uchodźców w Calais to „balon”, który w przyszłym roku może pęknąć.

 

Hookem mówił, że Wielka Brytania musi teraz zbudować duży mur, aby odgrodzić się o dportów północnej Francji i w ten sposób zapobiec niekontrolowanemu napływowi uchodźców na Wyspy. Wszystko dlatego, że wśród uchodźców znajdują się tacy, którzy na własną rękę próbują łodziami przedostać się na Wyspy.

 

Po ostatnim kryzysie imigracyjnym, hasła antyimigranckie, którymi szermuje UKIP, cieszą się w Wielkiej Brytanii rosnącą popularnością.

 

Źródło: Express.co.uk

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra