Ojciec Święty na stronach komiksów

0
0
0
/

Biografie papieży zawsze są chętnie czytane. Jak się okazuje nie zawsze musi być to obszerna publikacja na przeczytanie, której trzeba poświęcić kilkanaście wieczorów. Za przedstawienie życia Ojca Świętego Jana Pawła II jak i Benedykta XVI podjęli się twórcy komiksów.

 

Tą drogą chcą przybliżyć życie następców św. Piotra młodzieży. Dostępny już jest komiks „Dzieje życia Jana Pawła II. Od Wadowic do Rzymu”. Rysunki do komiksu wykonali Dominique Bar i Gay Lehideux, wybitni francuscy rysownicy. Powstały one na podstawie zdjęć papieskiego fotografa Arturo Marii i Adama Bujaka.
 
Komiks składa się z dwóch części: „Powołanie Karola Wojtyły” oraz „Niestrudzony pielgrzym”. W książce przedstawione są najważniejsze wydarzenia z życia Karola Wojtyły. Przedmowę do „Dzieje życia Jana Pawła II. Od Wadowic do Rzymu” napisał kard. Paul Pouparda, przewodniczący Raty Papieskiej ds. Kultury.
 
Jednocześnie powstał drugi komiks „Habemus Papam”. Jego bohaterem jest Ojciec Św. Benedykt XVI. Inspiracją do jego powstania są Światowe Dni Młodzieży w Madrycie 2011 roku.
 
Pomysłodawcą książki jest Jonathan Lin, amerykański producent mangi z San Rafael w Kalifornii.„Chodziło o zaprezentowanie papieża Benedykta XVI tym, którzy, poza tym, że kieruje on Kościołem katolickim, mogą niewiele o nim wiedzieć”- mówi Lin.
 
„Habemus Papam” to komiks opatrzony obrazkami w stylu japońskim. Autorzy mangi to Gabrielle Gniewek i Matthew Salisbury z Uniwersytetu Jana Pawła II Wielkiego w San Domingo w Kalifornii. Rysunki wykonał Sean Lam, artysta z Singapuru.

Wydawnictwo Mango Hero planuje wydanie 300 tyś. egzemplarzy w wersji angielskojęzycznej i hiszpańskojęzycznej. Książka będzie rozdawana podczas Światowych Dni Młodzieży w Madrycie.
 
Ojciec Święty na stronach komiksu to nowatorski pomysł. Jednocześnie jest to wyjście naprzeciw upodobaniom młodzieży. Dzięki temu biografia następców św. Piotra będzie łatwiejsza do przyswojenia dla osób, które przerażają wielostronicowe książki.
 
Agata Bruchwald na podstawie: www.bialykruk.pl, http://ekai.pl . Na zdjęcu okładka komiksu:  "Dzieje życia Jana Pawła II. Od Wadowic do Rzymu".

 

 

 

Źródło: prawy.pl

Najnowsze

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną