Wybuch epidemii groźnej choroby! WHO bije na alarm

0
0
0
/

Światowej Organizacji Zdrowia alarmuje! Na terenie Syrii doszło do wybuchu epidemii groźnej choroby. Naukowcy już wskazali przyczynę. "Niezbędne są szybkie i pilne działania".

Jak podaje "Asia News", w ciągu zaledwie trzech tygodni w Syrii wybuchła epidemia cholery. Według ustaleń ekspertów ze Światowej Organizacji Zdrowia, zakażenia mają miejsce na terenie prowincji Aleppo i Deir al-Zour, jednak zaraza może rozprzestrzeniać się na okolicy. Odnotowano już 936 przypadków zachorowania na cholerę, 8 z nich zakończyło się śmiercią pacjentów.

Cholera pozostaje globalnym zagrożeniem dla zdrowia publicznego i wskaźnikiem nierówności – powiedział Imran Riza, rezydent i koordynator ds. pomocy humanitarnej ONZ w Syrii.

Naukowcy uważają, że powodem błyskawicznego rozprzestrzenienia cholery jest skażenie rzeki Eufrat, z której ludzie pobierają wodę m.in. do spożycia.

W oświadczeniu Imran Riza podkreślił, że ​​ONZ w Syrii wzywa kraje darczyńców do pilnego dodatkowego finansowania, żeby powstrzymać rozprzestrzenianie się epidemii.

Wybuch epidemii stanowi poważne zagrożenie dla mieszkańców Syrii oraz regionu. Niezbędne są szybkie i pilne działania – podkreślił Riza, cytowany przez "Asia News".

Źródło: Asia News

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną