Wyciekły szokujące informacje! Chodzi o USA

0
0
0
/

Właśnie wyciekły pewne szokujące informacje. Zobacz o czym mowa.

Rzecznik Republikanów powiedział, że ekolodzy, pod których wpływem są urzędnicy Bidena, są powiązani z Chinami.

 

Według Republikanów Rada Obrony Zasobów Naturalnych (NRDC), główna zielona grupa w USA, która wpłynęła na kształtowanie polityki administracji Bidena, ma głębokie powiązania z rządem chińskim.
NRDC, organizacja non-profit z siedzibą w Nowym Jorku, posiadająca aktywa przekraczające 450 milionów dolarów, od połowy lat 90. intensywnie zajmowała się kwestiami klimatycznymi w Chinach, a kilku jej najwyższych urzędników pracowało dla Chińskiej Partii Komunistycznej (KPCh) lub instytucji sponsorowanych przez rząd.
NRDC utrzymuje również bliskie stosunki robocze z administracją prezydenta Bidena. Była prezydent NRDC, Gina McCarthy, pełniła funkcję, na której była odpowiedzialna za walkę ze zmianami klimatu przy Bidenie od stycznia 2021 r. do początku tego miesiąca. Obecny prezydent, Manish Bapna, wziął udział w co najmniej dwóch spotkaniach w Białym Domu.
NRDC regularnie komunikuje się z biurem Specjalnego Wysłannika Prezydenta ds. Klimatu Johna Kerry'ego w kwestiach politycznych, zgodnie z wewnętrznymi e-mailami Departamentu Stanu otrzymanymi przez grupę strażniczą Protect the Public's Trust i udostępnionymi Fox News Digital.
Na swojej stronie internetowej NRDC podkreśla swoją współpracę z „szerokim wachlarzem chińskich i międzynarodowych partnerów” w celu wzmocnienia polityki ekologicznej i „wzmocnienia” przepisów środowiskowych w kraju.
NRDC jednak rzadko potępia komunistyczny rząd w Chinach, pomimo ogromnego, wiodącego na świecie śladu węglowego tego kraju i jego zaangażowania w wydobywania energii z paliw kopalnych. Chiny odpowiadają za około 27% całkowitych światowych emisji – prawie potrojoną sumę emisji w Stanach Zjednoczonych, które według Rhodium Group są drugim co do wielkości emitentem na świecie – i nadal zatwierdzają i budują dużą liczbę elektrowni węglowych.
„Chiny podjęły poważne zobowiązanie do przekształcenia swoich miast w zdrowsze miejsca do życia i obecnie są światowym liderem w zakresie instalacji energii odnawialnej i upowszechniania pojazdów elektrycznych”, stwierdza strona internetowa NRDC.
Chociaż grupa ma duży międzynarodowy program, który obejmuje Kanadę, Indie i Amerykę Łacińską, jej jedyne biuro poza Stanami Zjednoczonymi znajduje się w Pekinie, stolicy Chin. Chińskojęzyczna strona internetowa NRDC podaje, że biuro jest zarejestrowane w Pekińskim Miejskim Biurze Bezpieczeństwa Publicznego i nadzorowane przez Narodową Administrację Leśnictwa i Użytków Zielonych Chin.
Ostatnie zeznania podatkowe NRDC wykazało, że chińskie biuro zatrudnia 35 pracowników i ma roczny budżet 4,2 miliona dolarów. Dla porównania, międzynarodowa praca grupy w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Azji Południowej i na Bliskim Wschodzie ma roczny budżet w wysokości 1,1 miliona dolarów i obejmuje 11 pracowników.
Nie jest jasne, czy NRDC akceptuje bezpośrednie lub pośrednie finansowanie od osób lub organizacji powiązanych z rządem chińskim. Internal Revenue Service generalnie nie wymaga od organizacji non-profit publicznego ujawniania informacji o darczyńcach.
Ponadto wielu kluczowych członków jej biura w Pekinie pracowało wcześniej dla komunistycznego rządu Chin lub opuściło grupę, aby zająć stanowisko rządowe.
Na przykład Jieqing Zhang, dyrektor chińskiego programu NRDC, był zastępcą dyrektora generalnego chińskiego Departamentu Współpracy Międzynarodowej przy Ministerstwie Ekologii i Środowiska. Kai Duan, starszy kierownik projektu NRDC, pracował również dla podagencji w Ministerstwie Ekologii i Środowiska.
JingJing Qian, obecny starszy doradca strategiczny ds. chińskiego programu grupy, wcześniej pracował w chińskim Ministerstwie Nauki i Technologii. Inna starsza doradczyni, Yinying Chen, pracowała wcześniej na „uniwersytetach, w agencjach rządowych, przedsiębiorstwach państwowych i firmach prywatnych” – ujawnia jej profil w NRDC.

Hui Huang, kierownik projektu w ramach projektu klimatyczno-energetycznego NRDC w Chinach, w przeszłości pracował dla China Datang Corporation, państwowej firmy produkującej energię elektryczną. 

Chris Klinsky

Źródło: Chris Klinsky

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną