Polacy chcą oddać niemieckie PATRIOT'y na Ukrainę! Jest komentarz szefa MON

0
0
0
/ screen TVP

Baterie systemu obrony przeciwlotniczej PATRIOT zaproponowane Polsce przez niemieckie władze powinny trafić na Ukrainę - twierdzi Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

Przypomnijmy, że politycy w Berlinie po tragicznym incydencie we wsi Przewodów zaproponowali, aby przekazać do dyspozycji Polski system obrony przeciwrakietowej PATRIOT.

Zaoferowaliśmy Polsce wsparcie w zabezpieczeniu przestrzeni powietrznej – z naszymi Eurofighterami i systemami obrony powietrznej Patriot - mówiła Christine Lambrecht.

Na propozycję odpowiedział między innymi Mariusz Błaszczak, który podziękował za ofertę, jednak jak podkreślił, jest lepszy sposób na wykorzystanie niemieckiego sprzętu.

Po kolejnych atakach rakietowych Rosji zwróciłem się do strony niemieckiej, aby proponowane Polsce baterie Patriot zostały przekazane na Ukrainę i rozstawione przy zachodniej granicy. To pozwoli uchronić Ukrainę przed kolejnymi ofiarami i blackoutem i zwiększy bezpieczeństwo przy naszej wschodniej granicy - napisał na twitterze szef MON.

Źródło: Twitter

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną