Gwiazda chłopaków do wzięcia poważnie chory! Na co cierpi "Jaruś" Mergner

0
0
0
/ screen Youtube.com

Jarek "Jaruś" Mergner to jedna z ulubionych postaci fanów serialu dokumentalnego "Chłopaki do wzięcia". Niestety mężczyzna przeżywa swój osobisty dramat. Mowa o nieuleczalnej chorobie.

Według ekspertów, wskazuje na to, że “kawaler do wzięcia” cierpi na Alkoholowy Zespół Płodowy – FAS. Jest to choroba, która jest następstwem działania alkoholu na płód w okresie prenatalnym. Nie jest żadną tajemnicą, że winna w tej sytuacji jest matka Jarusia, czyli pani Aniela. Choć kobieta zaskarbiła sobie sympatię widzów, to ma jednak poważne problemy z alkoholem. W trakcie trwania ciąży nie odstawiła napojów wyskokowych, co spowodowało chorobę.

Wspomniany FAS, na który cierpieć ma Jaruś charakteryzuje się objawami w sferze fizycznej jak i psychicznej. Wspomnieć można m.in. trudności z poczuciem własnego ciała w przestrzeni, zrozumieniem kierunków, nieprawidłowe odczucia wzrokowe, dotykowe, słuchowe, smakowe, węchowe. Zaburzenia uwagi, słaba kontrola impulsów, problemy z pamięcią operacyjną, słabe zdolności adaptacyjne. Trudności z uczeniem się, gromadzeniem i wykorzystywaniem informacji, tworzeniem skojarzeń, przypominaniem informacji, zapominanie.

Psycholodzy podkreślają również zaburzenia w kontaktach z otoczeniem. Osoby, które cierpią na FAS nie potrafią przywiązywać się do osób w swoim otoczeniu. Wszystkie traktują jednakowo i nie podchodzą w sposób emocjonalny.

Źródło: Alaluna.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną