Konfederacja się rozpadnie? Media mówią o odejściu posłów!

0
0
0
/

Bliscy wyjścia z Konfederacji są przedstawiciele Wolnościowców - twierdzą dziennikarze "Rzeczpospolitej". Ich zdaniem, posłowie Artur Dziambor, Jakub Kulesza i Dobromir Sośnierz mogą opuścić 12 osobowe koło.

Informacje o możliwym rozłamie pojawiły się, zdaniem autorów tekstu, w związku z niedawnym zachowaniem Grzegorza Brauna. Przypomnijmy, lider Konfederacji Korony Polskiej zgłosił votum separatum ws. uchwały uznającej Federację Rosyjską za państwo sponsorujące terroryzm. Z takiej decyzji niezadowolony był poseł Dziambor, który zapowiedział, że będzie domagał się ukarania kolegi.

Konflikt narósł m.in. po wpisach Krzysztofa Bosaka, który w mediach społecznościowych stwierdził, że w Konfederacji nie było dyscypliny ws. głosowania, a w związku z tym wniosek jest bezzasadny. O dalszych losach sprawy mają zadecydować Sławomir Mentzen i Robert Winnicki, zasiadający w radzie liderów Konfederacji, którzy do tej pory wahają się co do ostatecznej decyzji.

Do sprawy dochodzą także kwestie ogłoszonych przez partię Nowa Nadzieja prawyborów. Wolnościowcy, którzy odeszli z tego ugrupowania zakładając własne, musieliby zdaniem Sławomira Mentzena wziąć udział w politycznych pojedynkach, ponieważ przysługujące im "jedynki" były przeznaczone dla partii, a nie konkretnych osób.

Wolnościowcy o takim scenariuszu nie chcą słyszeć, a Mentzen nie chce słyszeć o sprzeciwie Dziambora, Kuleszy i Sośnierza. Jeśli scenariusz z prawyborami się zrealizuje, to – wg „Rzeczpospolitej” – Wolnościowcy udziału w nich nie wezmą i opuszczą Konfederację.

Źródło: Rzeczpospolita

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną