S. Michalkiewicz: Darmowe oddawanie sprzętu Ukrainie to przestępstwo

0
0
0
/ screen Youtube.com

Moim zdaniem sprzedaż by nie była sprzeczna z polskim prawem, natomiast oddawanie za darmo z całą pewnością to jest przestępstwo malwersacji - mówił Stanisław Michalkiewicz w trakcie sesji Q&A na swoim kanale Youtube.

Popularny publicysta odpowiedział na pytanie dotyczące planowanych kolejnych dostaw sprzętu na Ukrainę. Przypomnijmy, że przedstawiciele rządu zapowiedzieli m.in. dostarczenie władzom w Kijowie czołgów Leopard 2, o ile zgodzą się na to Niemcy.

Według Stanisława Michalkiewicza wspomniane dostawy sprzętu, za darmo, to zwykłe przestępstwo rządu.

Bo rząd bierze podatki – a poza tym zadłuża państwo strasznie – za to m.in. kupuje uzbrojenie, które potem przekazuje Ukrainie za darmo – i broń i amunicję – więc z całą pewnością (red. to przestępstwo) - mówił.

A że generałowie nie protestują, to niestety takich mamy generałów - dodał.

Przypomnijmy, iż kilka dni temu prezydent Andrzej Duda podkreślił, iż Polska przekazała na Ukrainę ponad 260 poradzieckich czołgów, które znajdowały się w jednostkach, a nie na wyposażeniu rezerwy.

Z tego co pamiętam, było to pół roku temu, w lipcu. W tamtej chwili Ukraińcy pilnie potrzebowali tych czołgów. Dlatego też zdecydowaliśmy się, aby je wysłać. Wysłaliśmy ich bardzo dużo. Nie mieliśmy tych czołgów w naszych rezerwach. To były czołgi, które zabraliśmy de facto z naszych jednostek – stwierdził.

Źródło: YT / Stanisław Michalkiewicz

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną