Bill Gates przewiduje, że sztuczna inteligencja zabierze nam pracę. "Humanoidalne roboty będą tańsze"

0
0
1
Bill Gates
Bill Gates / Autorstwa Kuhlmann /MSC - https://securityconference.org/en/medialibrary/asset/bill-gates-1523-18-02-2017/, CC BY 3.0 de, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=100184908

"Humanoidalne roboty będą tańsze niż zwykli pracownicy" - powiedział Bill Gates podczas debaty na temat sztucznej inteligencji. Współzałożyciel Microsoftu stwierdził, że sztuczna inteligencja zmienia zachowanie ludzi.

Gates Przewiduje, że sztuczna inteligencja, która szturmem zdobywa popularność dzięki narzędziom takim jak czat GPT, już teraz przekształca gospodarkę. Współzałożyciel Microsoftu dodał, że ewolucja AI jest tak szybka, że dziś narzędzia, takie jak Google, Amazon czy Shopify można uznać za przestarzałe.

- Ktokolwiek wygra rynek osobistej sztucznej inteligencji, sprawi, że już nigdy nie wpiszesz niczego w wyszukiwarkę. Ta technologia zmieni zachowanie użytkowników - powiedział. Jednocześnie stwierdził, że nie jest jeszcze pewne, kto wygra ten wyścig o dostarczenie najlepszego produktu AI.

"Byłbym rozczarowany, gdyby Microsoft nie sprostał tej konkurencji" - powiedział. Podkreślił również, że technologia ta jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju.

Gates, który wziął udział w konferencji zorganizowanej przez Goldman Sachs, uznał również, że firma, która wdroży osobistego asystenta AI, będzie miała ogromną przewagę nad konkurencją. Biznesmen i filantrop wyraził również przekonanie, że rozwój robotyki i sztucznej inteligencji zmieni rynek pracy. AI będzie miała ogromny wpływ na ludzi wykonujących pracę umysłową. "Roboty humanoidalne będą tańsze niż zwykli pracownicy" - powiedział.

Źródło: 247newsagency.com

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną