Książę Harry przegrał ważny dla siebie proces

0
0
0
Książę Harry
Książę Harry / Pixabay

Książę Harry przegrał we wtorek prawną próbę zakwestionowania decyzji brytyjskiego rządu zabraniającej mu płacenia za ochronę policyjną podczas wizyt w Wielkiej Brytanii. W ten sposób zostaje pozbawiony prawa do policyjnej ochrony.

38-letni książę Sussex i jego żona, 41-letnia Meghan Markle, zostali pozbawieni ochrony policyjnej finansowanej przez podatników po tym, jak wycofali się z bycia członkami rodziny królewskiej i przenieśli się do USA w 2020 roku.

Prawnicy Harry'ego starali się o sądową rewizję odmowy rządu w sprawie jego oferty zatrudnienia funkcjonariuszy policji jako jego prywatnej ochrony. Sąd Najwyższy w Londynie orzekł jednak we wtorek, że odmawia rewizji.

Decyzja o usunięciu ochrony finansowanej ze środków publicznych została podjęta przez Komitet Wykonawczy ds. Ochrony Dóbr Królewskich i Osób Publicznych, znany jako RAVEC.

W zeszłym tygodniu prawnicy księcia Harry'ego argumentowali podczas jednodniowego przesłuchania, że RAVEC nie miał uprawnień do odrzucenia jego oferty płacenia policji za ochronę - a nawet jeśli tak, to niesłusznie nie rozważył wyjątku ani nie wysłuchał jego sprzeciwu.

Tymczasem RAVEC tłumaczył, że bogaci ludzie nie mogą sobie za pieniądze wynajmować policji jako osobistej ochrony i w ten sposób narażać życia funkcjonariuszy.

Źródło: nypost.com

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną