Wszczepią czipy! Jest zgoda

0
0
1
Czip
Czip / Pixabay

Firma Elona Muska produkująca chipy mózgowe twierdzi, że otrzymała zgodę amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) na przeprowadzenie pierwszych testów na ludziach

Firma miliardera zajmująca się implantami Neuralink chce pomóc przywrócić ludziom wzrok i mobilność, łącząc mózgi z komputerami.

Mówi, że nie ma natychmiastowych planów rozpoczęcia rekrutacji uczestników. Wcześniejsze ambicje Muska, by rozpocząć testy, spełzły na niczym.

Według marcowego raportu agencji informacyjnej Reuters, który cytował wielu obecnych i byłych pracowników, wcześniejsza oferta Neuralink dotycząca uzyskania zgody FDA została odrzucona ze względów bezpieczeństwa.

Neuralink ma nadzieję wykorzystać swoje mikrochipy do leczenia schorzeń, takich jak paraliż i ślepota, a także do pomocy niektórym osobom niepełnosprawnym w korzystaniu z komputerów i technologii mobilnych.

Chipy - które zostały przetestowane na małpach - zostały zaprojektowane do interpretowania sygnałów wytwarzanych w mózgu i przekazywania informacji do urządzeń za pośrednictwem Bluetooth.

Musk zasugerował również wcześniej, że proponowana technologia może pomóc złagodzić obawy dotyczące wypierania ludzi przez sztuczną inteligencję.

Ogłaszając czwartkowe wiadomości na Twitterze, Neuralink mówił o "ważnym pierwszym kroku, który pewnego dnia pozwoli naszej technologii pomóc wielu ludziom".

Zatwierdzenie było "wynikiem niesamowitej pracy zespołu Neuralink w ścisłej współpracy z FDA", powiedział.

Źródło: BBC

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną