Giertych podjął decyzję. Większość opozycji się odcięła

0
0
0
Roman Giertych
Roman Giertych / Autorstwa Sejm RP - cropped from: Komisja ds. Amber Gold - przesłuchanie Michała Tuska (6).jpg, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=106879326

Roman Giertych ogłosił, że będzie kandydował na senatora i liczy na wsparcie opozycji. Przedstawiciele większości partii odcięli się jednak od niego.

Roman Giertych od 2007 r. nie zasiada w Sejmie ani w Senacie. Chciałby to zmienić, licząc na to, że obejmie go tzw. pakt senacki, ale politycy opozycji studzą nastroje.

Sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński powiedział: "Sto nazwisk kandydatów paktu senackiego, gdy będą one ustalone między partnerami, będzie zaprezentowanych przez liderów partii opozycyjnych".

Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski stwierdził natomiast: "Ogłasza, że będzie kandydatem do polskiego Senatu. Nie wiem, z kim się dogadywał, ale na pewno nie z Lewicą. Kto będzie jego promotorem też nie wiem, ale na tych listach na których są reprezentanci wszystkich klubów parlamentarnych Giertycha nie ma".

Gawkowski dodał, że w okręgu poznańskim, w którym chce kandydować Giertych opozycja ma już trzech kandydatów. Przedstawiciele pozostałych partii opozycyjnych też nie widzą szans na poparcie Giertych.

 

Źródło: Onet

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną