Z kraju

Od dziś obowiązuje „podatek bankowy”

Dziś wchodzą w życie przepisy o tzw. „podatku bankowym”, przewidujące podatek 0,44% od aktywów – informuje Radio Maryja. Jak jednak zauważa, część banków stara się przerzucić te opłaty na klientów.

 

Celem ustawy jest pozyskanie dodatkowego źródła finansowania wydatków budżetowych, w szczególności wydatków społecznych np. na program „Rodzina 500 plus”.

Część instytucji finansowych już zapowiedziało zmianę taryf, opłat i marż kredytów hipotecznych, co może oznaczać próbę przerzucenia kosztów podatku na klientów.

 

Sprawą nieuzasadnionego podnoszenia opłat przez banki ma się zająć sejmowa komisja finansów. Posiedzenie planowane jest na luty. Oprócz przedstawicieli banków mają zostać zaproszone osoby z  Komisji Nadzoru Finansowego i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 

Źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/dzis-wchodzi-w-zycie-tzw-podatek-bankowy/

http://www.radiomaryja.pl/informacje/komisja-finansow-zajmie-sie-oplatami-za-uslugi-bankowe/

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra