Ważne spotkanie europosła Tomaszewskiego z przywódcami Polski i politykami EKR w Warszawie

4
0
0
Tomaszewski
Tomaszewski / Internet

W Warszawie od 4 do 7 lipca odbywają się Dni Studyjne Frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim, w których udział bierze prezes AWPL-ZChR europoseł Waldemar Tomaszewski, członek zarządu EKR. Wyjazdowe posiedzenie tej ważnej, reformatorskiej siły w Europarlamencie poświęcone jest najważniejszym problemom i wyzwaniom, przed którymi stoi dzisiejsza Europa.

Obrady Frakcji EKR rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej i śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Następnie odbyło się spotkanie w Pałacu Prezydenckim z Prezydentem Rzeczypospolitej Andrzejem Dudą, który w przeszłości jako europoseł był członkiem tej europarlamentarnej grupy. Podczas wizyty, z Prezydentem spotkał się lider AWPL-ZChR Waldemar Tomaszewski. Było to kolejne już spotkanie w ostatnich dniach obu polityków, którzy kilka dni temu spotkali się w ramach Zjazdu Polonii i Polaków z Zagranicy, które również odbyło się w Warszawie. 

 

Punktem kulminacyjnym Dni Studyjnych EKR było spotkanie i konferencja na temat Przyszłości Unii Europejskiej jako Wspólnoty suwerennych narodów z udziałem premier Włoch Giorgii Melonii i premiera Polski Mateusza Morawieckiego. 

 

Od wtorku do piątku podczas Dni Studyjnych EKR odbył się szereg paneli i sesji tematycznych poświęconych najważniejszym wyzwaniom, przed którymi stoi współczesna Europa:

• Pierwsza sesja robocza Omówienie porządku obrad sesji plenarnej w Strasburgu;

• Druga sesja robocza Zadośćuczynienie i pojednanie - reparacje wojenne jako warunek konieczny do rozliczenia się z przeszłością;

• Trzecia sesja robocza Przyszłość Unii Europejskiej jako Wspólnoty suwerennych narodów sesja główna z udziałem premierów Włoch i Polski;

• Czwarta sesja robocza Europa cała i wolna w czasach globalnej, geopolitycznej zmiany;

• Piąta sesja robocza Fit for 55 i transformacja energetyczna - kto za nią zapłaci?;

• Szósta sesja robocza Rodzina w centrum polityki państwa. 

 

Wyjazdowe posiedzenie Frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim potrwa do piątku 7 lipca i poprzedzi zbliżającą się sesję plenarną Europarlamentu. 

 

ZDJĘCIA:

http://m.l24.lt/pl/polityka/item/391756-wazne-spotkanie-europosla-tomaszewskiego-z-przywodcami-polski-i-politykami-ekr-w-warszawie

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną