PE naciska w sprawie gender
Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której domaga się, aby Komisja Europejska stworzyła nową strategię dla równości genderowej oraz tzw. praw kobiet na lata 2016-2020 tak szybko, jak jest to tylko możliwe, angażując się w jej powstanie.
Rezolucja została przyjęta 337 głosami za przy 286 głosach przeciw. 73 eurodeputowanych wstrzymało się od głosu.
W sprawie tej wypowiedziała się przewodnicząca Komisji PE ds. Praw Kobiet oraz Równości Genderowej, Hiszpanka Garcia Perez (S&D). - Komisja ponosi jednoznaczną odpowiedzialność za prowadzenie polityki równości między kobietami a mężczyznami oraz ma obowiązek odnosić się do istotnych kwestii takich jak przemoc wobec kobiet, nierówność w płacy istniejąca ze względu na płeć oraz równowaga między życiem osobistym a pracą – grzmiała, domagając się jeszcze bardziej radykalnych decyzji niż te, z którymi mieliśmy dotychczas do czynienia.
W przyjętej w środę rezolucji zarówno ona, jak i inni „postępowi” eurodeputowani stwierdzają, iż dotychczasowa strategia Komisji Europejskiej nie była dość kompleksowa, aby poprawić równość genderową na poziomie europejskim i międzynarodowym i że nowa strategia powinna dawać nowy impuls oraz dostarczyć konkretne działania w celu wzmocnienia praw kobiet i promocji równości genderowej.
Przekładając tę unijną nowomowę na język polski, można te postulaty zawrzeć w trzech punktach: więcej rozwiązłości, więcej aborcji, więcej patologii.
Karolina Maria Koter
WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Źródło: prawy.pl