PKW przyjęło zawiadomienie ZChR o utworzeniu komitetu wyborczego do Sejmu i Senatu RP

0
1
3
Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin LOGO
Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin LOGO / ZCHR

W czwartek do Państwowej Komisji Wyborczej wpłynęło zawiadomienie o utworzeniu Komitetu Wyborczego Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin z zamiarem wystawienia w nadchodzących wyborach kandydatów do Sejmu i Senatu RP. Zgłoszenia dokonał osobiście prezes ZChR, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski.

Jeszcze w środę Zjednoczenie ujawniło pierwszą osiemnastkę kandydatów do Senatu RP. Wiodący serwis internetowy „Senat – pole starcia” uznał, że taki krok oznacza ofensywę ZChR. Z naszych informacji wynika także, że z list Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin o Senat powalczy jeden z bardziej znanych polskich polityków, były minister rolnictwa.

" Nie będziemy na razie ujawniali wszystkich kandydatów. Nie zaprzeczam, że z naszych list wystartują osoby z doświadczeniem rządowym, sejmowym i europarlamentarnym. Z naszej perspektywy, ciekawie zapowiada się dla przykładu bój o Izbę Wyższą w Warszawie, w okręgu numer 42, gdzie kontrkandydatem Marka Borowskiego będzie mec. Katarzyna Stopińska. W Olsztynie nie wystawimy kontrkandydata senator Lidii Staroń. To naturalne, bo wspieraliśmy jej wybór na RPO i wspieramy także jej kandydaturę w tych wyborach parlamentarnych. Natomiast prezes naszej partii dr Bogusław Rogalski będzie ubiegał się o mandat senacki w okręgu ostrołęckim, okręg nr 46. Niedługo ujawnimy dalszych kandydatów na konferencji prasowej"

 

 – powiedział portalowi Prawy.pl Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

ZChR to partia polityczna powstała w roku 2015. W swojej działalności stosuje naukę społeczną Kościoła katolickiego i udanie łączy różne nurty ideowe: niepodległościowy, chadecki, narodowy czy ludowy. W ostatnich wyborach prezydenckich poparła reelekcję prezydenta RP Andrzeja Dudy, aby ochronić Polskę przed ewentualną prezydenturą Rafała Trzaskowskiego, który wspiera rozmaite środowiska, w tym LGBT. Jednocześnie ZChR nie należy do Zjednoczonej Prawicy.

Zegar tyka” …

Do PKW trafiły już zgłoszenia m.in. PiS, Trzeciej Drogi czy Nowej Lewicy.

Państwowa Komisja Wyborcza uruchomiła specjalną stronę internetową poświęconą wyborom do Sejmu i Senatu.

Pierwszą informacją widoczną w serwisie https://wybory.gov.pl jest licznik odmierzający czas do wyborów. Na stronie znaleźć można ponadto niezbędne informacje o wyborach, kalendarzy wyborczy, czy podział na okręgi wyborcze do Sejmu i Senatu.

Wyborcy znajdą także wskazówki dotyczące m.in. głosowania; publikowane są wyjaśnienia i stanowiska PKW oraz wzory dokumentów”

– podaje portal spottedalert.pl.


 

Redakcja Prawy.pl

 

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną