Nowy film o Napoleonie rozpoczął dyskusję o francuskim przywódcy

0
0
1
Napoleon - film
Napoleon - film / Producent

Przed premierą nowej epopei z Joaquinem Phoenixem w roli Napoleona, Ridley Scott wywołał gniew swoimi komentarzami na temat swojego głównego bohatera, porównując go do Hitlera i Stalina.

Napoleon zapowiada się jako epicka opowieść o powstaniu cesarza, granego przez Joaquina Phoenixa, skupiająca się na jego niestabilnym związku z pierwszą żoną Joséphine (Vanessa Kirby).

Choć do premiery filmu pozostało jeszcze kilka miesięcy, rozmowy na temat biografii rozpoczęły się już na dobre dzięki komentarzom Scotta w wywiadzie dla magazynu filmowego Empire. "Porównuję [Napoleona] z Aleksandrem Wielkim, Adolfem Hitlerem, Stalinem. Słuchaj, on ma na swoim koncie wiele złych rzeczy" - oświadczył, wyjaśniając swoje podejście do postaci.

"Hitler i Stalin niczego nie zbudowali, a jedynie dokonali zniszczeń" - powiedział The Telegraph Pierre Branda, dyrektor naukowy Fondation Napoléon. "Napoleon zbudował rzeczy, które istnieją do dziś". Thierry Lentz z Fondation Napoléon powiedział w tym samym artykule: "Napoleon nie zniszczył ani Francji, ani Europy. Jego dziedzictwo było później celebrowane, przyjmowane i rozwijane".

 

Źródło: BBC

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną