Putin deklaruje chęć współpracy z Koreą Północną po spotkaniu przywódców

0
0
1
Putin
Putin / Pixabay

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że kraj rozważa i omawia współpracę wojskową z Koreą Północną, według rosyjskiej państwowej agencji informacyjnej Russia 1.

Zapytany, czy omawiał współpracę wojskową z Kim Dzong Unem podczas ich środowego spotkania, Putin zauważył "pewne ograniczenia" dotyczące wysyłania pomocy wojskowej do Korei Północnej.

Prezydent Rosji przyznał jednak, że istnieją obszary otwarte do dyskusji i rozważenia, sugerując, że temat ten będzie jednym z elementów wizyty przywódcy Korei Północnej w Rosji.

"Cóż, istnieją pewne ograniczenia, a Rosja przestrzega wszystkich tych ograniczeń" - powiedział Putin państwowej telewizji Russia 1. "Ale są rzeczy, o których oczywiście możemy rozmawiać, dyskutować, myśleć o tym. I tutaj też są perspektywy" - dodał.

Kim wcześniej podkreślał rolę satelitów wojskowych jako środka ochrony bezpieczeństwa narodowego i stabilności terytorialnej oraz mówił o ich strategicznej wartości podczas prewencyjnego rozmieszczania sił wojskowych, podały w kwietniu północnokoreańskie media państwowe.

Dostarczenie tej technologii Korei Północnej stanowiłoby naruszenie międzynarodowych sankcji, które zostały nałożone w celu ograniczenia zdolności Pjongjangu do zbudowania w pełni funkcjonalnej broni jądrowej i rakiet balistycznych.

Amerykańscy urzędnicy ostrzegli, że szczyt może doprowadzić do tego, że Pjongjang dostarczy broń do wykorzystania przez Moskwę w ataku na Ukrainę.

 

Źródło: CNN

Najnowsze

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną