USA: odwrót od prawa do samowolnego określania płci

0
0
0
Dziecko
Dziecko / Pixabay

Stan Kansas nie będzie już zmieniać aktów urodzenia osób transseksualnych, aby odzwierciedlały ich tożsamość płciową. Jest to przejaw szerszego zjawiska.

Kansas nie będzie już zmieniać aktów urodzenia osób transpłciowych, aby odzwierciedlić ich tożsamość płciową, powiedział w piątek stanowy departament zdrowia, powołując się na nowe prawo, które uniemożliwia państwu prawne uznanie tych tożsamości.

Decyzja stanowego Departamentu Zdrowia i Środowiska sprawia, że Kansas jest jednym z nielicznych stanów, które nie zmieniają aktów urodzenia osób transpłciowych. Był to już jeden z niewielu stanów, które nie zmieniają znacznika płci na prawach jazdy osób transpłciowych.

Decyzje te odwracają politykę, którą administracja demokratycznej gubernator Laury Kelly ustanowiła, gdy objęła urząd w 2019 roku. Pojawiły się one w odpowiedzi na wnioski sądowe złożone przez konserwatywnego republikańskiego prokuratora generalnego Krisa Kobacha w celu egzekwowania nowego prawa stanowego. Uchwalone przez kontrolowaną przez republikanów legislaturę nad wetem Kelly, weszło w życie 1 lipca i definiuje płeć męską i żeńską wyłącznie na podstawie płci przypisanej osobie przy urodzeniu.

Źródło: ap news

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną