Brawo! W kinach studyjnych film Holland zostanie poprzedzony specjalnym spotem

0
0
7
Kino studyjne
Kino studyjne / Pixabay

Emisja filmu "Zielona granica" Agnieszki Holland we wszystkich kinach studyjnych w Polsce zostanie poprzedzona specjalnym spotem.

W czwartek przed południem w MSWiA odbyła się konferencja, w której wzięli udział Błażej Poboży, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz por. Anna Michalska, rzecznik prasowy komendanta Głównego Straży Granicznej.

Poboży stwierdził: "Wczoraj miała miejsce premiera filmu Agnieszki Holland pt. Zielona Granica. Długo szukałem słowa, które mogłoby opisać ten obraz, myślę, że najlepszym jest "obrzydliwy paszkwil".

Dodał też: "Ten film szkaluje dobre imię polskiego funkcjonariusza, policjanta, żołnierza. Jest w wielu aspektach obrazem krzywdzącym dla instytucji państwa Polskiego i Polaków. Nawet mieszkańcy obszarów przygranicznych zostali tam pokazani w sposób skrajnie niesprawiedliwy i nieuprawniony".

Poboży poinformował, że MSWiA przygotowało specjalny spot, który będzie pokazywany w kinach studyjnych przed filmem "Zielona granica". Jak zauważył: "Film powstał z jednej strony kampanii wyborczej i jest przez pewne środowiska polityczne eksponowany, ale powstał też w nieco ważniejszym kontekście, który przez autorów i komentujących został całkowicie pominięty - w momencie trwającej wojny w Ukrainie, tej brutalnej rosyjskiej agresji i pomija najważniejszy element, jakim była operacja hybrydowa prowadzona przeciw Polsce, która poprzedzała rosyjską agresję".

Źródło: Interia

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną