Ile kosztuje medyczna marihuana i kiedy można ją kupić?

1
0
4
medyczna marihuana
medyczna marihuana / https://www.flickr.com/photos/laughingsquid/812199888

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak często obecnie medyczna marihuana jest zalecana przez lekarzy w terapii niektórych chorób. Co za tym idzie, można ją legalnie nabyć w aptece.

Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to lek, który otrzyma każdy, kto zgłosi się po receptę do specjalisty. E-recepta na medyczną marihuanę jest dostępna tylko dla wybranej grupy pacjentów, którzy spełniają określone warunki i zostaje wystawiona przez uprawnionego lekarza. Niestety, terapia medyczną marihuaną nie jest refundowana, dlatego cały jej koszt należy pokryć samodzielnie.

Bezpieczeństwo i skład - jakość medycznej marihuany

Na początku warto wyjaśnić różnice między marihuaną medyczną a tą znaną z czarnego rynku. Medyczna marihuana różni się znacząco od tej dostępnej na czarnym rynku. Susz konopny przeznaczony do celów leczniczych jest dostępny w aptekach i jest pozyskiwany z wiarygodnych, sprawdzonych źródeł. Proces uprawy i produkcji tej marihuany musi spełniać surowe standardy jakościowe i podlegać ścisłej kontroli. Dzięki temu pacjenci otrzymują produkt o stałym składzie, który jest zgodny z deklarowanymi stężeniami. W przeciwieństwie do nielegalnych źródeł medyczna marihuana z apteki jest wolna od domieszek stanowiących potencjalne zagrożenie dla zdrowia.

Medyczna marihuana tylko pod nadzorem lekarza

W aptekach nie można kupić medycznej marihuany na własną rękę; terapia ta musi być prowadzona pod nadzorem lekarza, który oceni, czy dolegliwości pacjenta kwalifikują go do leczenia kannabinoidami i będzie go monitorować.

Recepty na medyczną marihuanę mogą wystawiać tylko lekarze, którzy mają uprawnienia do przepisywania leków narkotycznych. Wybór lekarza, który specjalizuje się w terapii konopnej, jest zalecany z kilku względów. Najważniejsze jest doświadczenie w leczeniu kannabinoidami i znajomość najnowszych doniesień naukowych w tej dziedzinie.

Medyczna marihuana - cena

Jeśli chodzi o koszty, wszystkie dostępne w aptekach odmiany marihuany można nabyć wyłącznie na receptę od uprawnionego lekarza. Należy jednak zauważyć, że terapia ta nie jest refundowana przez system opieki zdrowotnej, co sprawia, że może być dość kosztowna. Średnio za 1 gram suszu marihuany medycznej z THC trzeba zapłacić około 60 - 70 zł. Jeśli zastanawiasz się, który lekarz może przepisać medyczną marihuanę, to w zasadzie każdy lekarz, który ma uprawnienia do wystawiania elektronicznych recept RPW, może to zrobić, z wyjątkiem lekarzy weterynarii.

Recepta online na medyczną marihuanę

Warto również wiedzieć, że receptę na medyczną marihuanę można uzyskać online, bez potrzeby wizyty w tradycyjnym gabinecie lekarskim. Warto do tego skorzystać z zaufanej placówki medycznej takiej jak: https://zielonytemat.pl/.

Wskazania do leczenia medyczną marihuaną

Aby otrzymać receptę, pacjent musi spełnić określone kryteria i zostać zakwalifikowany do terapii konopnej przez lekarza, który oceni wskazania i przeciwwskazania do tego rodzaju leczenia. Zazwyczaj medyczną marihuanę przepisuje się pacjentom, u których dotychczasowa terapia okazała się nieskuteczna lub powodowała niepożądane skutki uboczne.

Lekarz może wystawić receptę na medyczną marihuanę w przypadku różnych schorzeń i dolegliwości, takich jak ból różnego pochodzenia, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane, nerwice, stany lękowe, depresja, jaskra, ADHD oraz lekooporna padaczka. Decyzję o odpowiednim zastosowaniu kannabinoidów podejmuje lekarz, ustalając także schemat leczenia i monitorując jego postęp, aby zapewnić bezpieczeństwo pacjenta. Warto pamiętać, że pacjent powinien zawsze przestrzegać zaleceń lekarza, aby skutecznie i bezpiecznie korzystać z medycznej marihuany.

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną