Odnaleziono podejrzanego o masowe zabójstwo w Main

0
0
0
Policja
Policja / Pixabay

Mężczyzna poszukiwany w związku z masową strzelaniną w kręgielni i barze, w której zginęło 18 osób, a 13 zostało rannych, został znaleziony martwy w piątek, co zakończyło poszukiwania, które przez ostatnie dwa dni postawiły cały stan Maine na krawędzi.

Robert Card, który był poszukiwany w związku ze strzelaninami w Schemengees Bar and Grille i w kręgielni Just-In-Time Recreation w Lewiston, został znaleziony martwy w Lisbon Falls w stanie Maine, powiedziała gubernator Janet Mills na piątkowej konferencji prasowej.

Komisarz Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego stanu Maine Mike Sauschuck powiedział, że Card został znaleziony o godzinie 19:45 w pobliżu rzeki Androscoggin z powodu pozornej rany postrzałowej. Odmówił podania konkretnego adresu.

Policja znalazła ciało Carda w zakładzie recyklingu, w którym ostatnio pracował, powiedział AP funkcjonariusz organów ścigania. Urzędnik nie był upoważniony do publicznego omawiania szczegółów śledztwa i rozmawiał z AP pod warunkiem zachowania anonimowości.

Card, lat 40, z Bowdoin w stanie Maine, był rezerwistą armii amerykańskiej, który przeszedł ocenę zdrowia psychicznego w połowie lipca po tym, jak zaczął zachowywać się nieobliczalnie podczas treningu, powiedział Associated Press urzędnik amerykański.

Card był poszukiwany od czasu strzelaniny w środę wieczorem i wydano przeciwko niemu nakaz zabójstwa.

W biuletynie wysłanym do policji w całym kraju wkrótce po ataku stwierdzono, że Card został oddany do ośrodka zdrowia psychicznego na dwa tygodnie zeszłego lata po "usłyszeniu głosów i gróźb ostrzelania" bazy wojskowej.

Amerykański urzędnik powiedział, że Card trenował w 3. batalionie 304. pułku piechoty Armii Rezerwowej w West Point w stanie Nowy Jork, kiedy dowódcy zaczęli się o niego martwić.

Policja stanowa zabrała Carda do Keller Army Community Hospital w West Point w celu oceny, według urzędnika, który nie był upoważniony do publicznego omawiania informacji i rozmawiał z The Associated Press pod warunkiem zachowania anonimowości

Władze przeszukały lasy i setki akrów rodzinnej posiadłości, wysłały zespoły nurkowe z sonarem na dno rzeki i przeanalizowały możliwy list samobójczy w piątek w drugim dniu intensywnych poszukiwań Carda.

Władze zniosły nakaz schronienia w piątek wieczorem, prawie 48 godzin po strzelaninie.

Nazwiska i zdjęcia 16 mężczyzn i 2 kobiet, którzy zginęli, zostały ujawnione, gdy komisarz ds. bezpieczeństwa publicznego Mike Sauschuck poprosił o chwilę ciszy na konferencji prasowej. Wiek ofiar wahał się od 14 do 76 lat.

Źródło: CNBC

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną