Cejrowski OSTRO. Naprawdę tak powiedział

1
0
5
Cejrowski
Cejrowski / Zrzut ekranu

Wojciech Cejrowski pojawił się ostatnio w jednym ze znanych programów. Tam wypowiedział się odnośnie Unii Europejskiej. Padły mocne słowa. Zobacz co powiedział.

Wojciech Cejrowski poza podróżami w ostatnim czasie zajmuje się komentowaniem bieżącej polityki. Tym razem pojawił się w programie Studio Dziki Zachód Radia Wnet. Tam rozmawiano o Unii Europejskiej. 

 

Na początku Cejrowskiemu nie spodobała się wypowiedź dziennikarza dotyczącą Unii Europejskiej. Jego zdaniem ma też dobre cechy. Cejrowski poprosił, więc go aby je wymienił. Dziennikarz przyznał, więc że mowa o podróżowaniu. 

 

"Podróżowaliśmy do większej liczby krajów bez wiz niż po wejściu do Schengen"

-powiedział Cejrowski. 

 

Dziennikarka dodała, że można też dodać drogi w Polsce oraz przyspieszenie gospodarcze. 

Na to Cejrowski odparł, że wszystko byłoby szybsze gdybyśmy robili to sami. 

 

Dziennikarka z kolei przyznała że jest to pytanie otwarte i nie wiemy jak by było. Jej zdaniem przyspieszenie mogłoby być także dużo mniejsze. 

 

Znany podróżnik wskazał, że nie ma dowodu, tak więc naukowo nie da się powiedzieć czy przyspieszenie gospodarcze nastąpiło dzięki Unii czy może coś innego na to wpłynęło. 

 

Przyznał, że „nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy zawdzięczamy Unii to przyspieszenie, czy po prostu ono wynika z tego, że się zmienił system komunistyczny na bardziej swobodny w kierunku kapitalizmu i może całe to przyspieszenie stąd wynika, a byłoby dużo wyższe, gdyby nie było Unii”. 

 

Podkreślił, że jeśli nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy zawdzięczamy to Unii Europejskiej to nie powinniśmy tak mówić. 

 

Jego zdaniem to właśnie Unia ograniczyła wiele możliwości. Jako przykład podał fakt, że Polak nie był w stanie inwestować w szarej strefie i tworzyc klasę średnią. 

 

Co sądzicie na temat jego słów? 

Źródło: Redakcja

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną