Wstrząsające informacje z ONZ. Chodzi o Strefę Gazy

0
0
12
ONZ
ONZ / https://www.flickr.com/photos/polandmfa/40817693675

W ostatnim czasie bardzo głośno jest na temat Strefy Gazy. Teraz Organizacja Narodów Zjednoczonych zdecydowała się podać wstrząsające informacje. Izrael jest oburzony. Oto, co dokładnie powiedziano.

W ostatnim czasie do mediów na całym świecie trafia wiele wstrząsających informacji, zdjęć oraz nagrań na temat Strefy Gazy. Teraz na ten temat wypowiedzieli się eksperci Organizacji Narodów Zjednoczonych. Ich słowa zszokowały wielu. Jak stwierdzono obecnie sytuacja w Strefie Gazy zmierza do ludobójstwa. Organizacja Narodów Zjednoczonych oskarżyła Izrael m.in o pogwałcenie prawa międzynarodowego wobec obywateli Palestyny, a przede wszystkim tych osób, które zamieszkują Strefę Gazy. 

"„Wykorzystanie potężnej broni prowadzące do kolosalnej liczby ofiar śmiertelnych i zniszczenia krytycznej infrastruktury nie może być uzasadniane samoobroną. Aby odpowiedź Izraela na atak Hamasu była uzasadniona, musi ściśle mieścić się w ramach międzynarodowego prawa humanitarnego (…). Obecność podziemnych tuneli w części Gazy nie zmienia cywilnego statusu mieszkańców (…), którzy nie mogą być bezpośrednim celem ataków” 

-czytamy w ONZ. 

Na odpowiedź Izraela nie trzeba było długo czekać. Jak poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela z powodu ludobójstwa Żydów jakie miało miejsce podczas II wojny światowej takie wypowiedzi są obraźliwe. W oświadczeniu przeczytać możemy, że zdaniem Izraela ci który podpisali pismo ONZ obrażają pamięć historycznych ofiar ludobójstwa. Jak dodano aktami ludobójstwa jest tylko to czego dopuścił się Hamas tj. rzezi, gwałtów i tortur niewinnych ludzi na początku października tego roku. 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela dodało, że Tel Awiw „będzie nadal podejmował kroki mające na celu zapobieganie zagrożeniom dla ludności cywilnej”.

Spodziewaliście się takich słów po ONZ?

 

 

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną