Szokujące! Lewica chce dostać to Ministerstwo

0
0
4
Donald Tusk
Donald Tusk / Flickr

W ostatnim czasie bardzo głośno jest na temat koalicji opozycji (Koalicji Obywatelskiej, Trzecie Drogi i Lewicy), a także stanowisk, które mieliby przejąć. Jak się okazuje Lewica chce otrzymać pewne Ministerstwo. Z pewnością nie jest to dobra wiadomość.

Od momentu wyborów parlamentarnych minęło już trochę czasu. Pomimo, że Prawo i Sprawiedliwość otrzymało najwiecej głosów od Polaków prawdopodobnie nie będzie w stanie utworzyć rządu. Prezydent Andrzej Duda powierzył misję stworzenia rządu Mateuszowi Morawieckiemu, jednak partia ta nawet gdyby utworzyła rząd z Konfederacją wciąż miałaby zbyt mało mandatów. 

Mówi się zatem, że to opozycja utworzy rząd.  

Lewica mimo gorszego wyniku i utraty wielu mandatów będzie tworzyć koalicję opozycji. Cały czas w mediach pojawiły się informacje, że Lewica otrzyma maksymalnie jedno Ministerstwo albo wcale. Podczas ostatniego programu Krzysztof Śmiczek dodał, że Lewica walczy aktualnie o jeszcze jeden resort. 

Mowa tutaj o Ministerstwie Edukacji. Jak się okazuje chcą to podzielić na dwa osobę resorty: ministerstwo edukacji oraz ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego. 

Z kolei Donald Tusk najprawdopodobniej chce oddać to Ministerstwo Barbarze Nowackiej z Inicjatywy Polskiej. Polityk startowała z list Koalicji Obywatelskiej. 

Włodzimierz Czarzasty chce aby Ministerstwo Edukacji otrzymała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z ramienia Lewicy. 

"Zobaczymy. Mamy ostateczne polerowanie tego układu. Będziemy mieć Ministerstwo Cyfryzacji, walczymy cały czas o Ministerstwo Edukacji Narodowej"

-powiedział Krzysztof Śmiszek na antenie Polsat. 

Dodał, że polityka społeczna jest w rękach socjaldemokratów tzn. Lewicy. Podobno trwają także rozmowy dotyczące innych Ministerstw. O wszystkim poinformować ma jeszcze lider Koalicji Obywatelskiej - Donald Tusk. 

Jak zaznaczył polityk Lewicy każde ugrupowanie polityczne, któremu udało się wejść do rządu ma konkretne ambicje, swoich ludzi jak i również swoje pomysły. 

Myślicie, że Lewica będzie w stanie przejąć resort Edukacji? 

Źródło: Redakcja

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną