Tomasz Lis skazany

0
0
5
Tomasz Lis
Tomasz Lis / Autorstwa To zdjęcie wykonał użytkownik Wikipedii i Wikimedia Commons Jarosław Kruk (Jrkruk).Jeśli chcesz wykorzystać to zdjęcie, proszę o jego podpisanie w następujący sposób:autor: Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licencja: CC-BY-SA-3.0W przypadku zami

Sąd skazał Tomasza Lisa za nielegalną reklamę alkoholu.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie poinformowała, że Tomasz Lis został skazany przez sąd za nielegalną reklamę alkoholu i wymierzył mu grzywnę w wysokości 20 tys. zł oraz zobowiązał go do poniesienia kosztów procesu.

Dodała: "Sąd uznał, że na podstawie zebranych dowodów wina Tomasza L. i okoliczności popełnienia przez niego czynu zabronionego nie budzą wątpliwości".

Chodziło o reklamę alkoholi, którą zamieszczono w dodatku do "Newsweeka".

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna podał: "Tomasz L. został oskarżony o to, że w okresie od 27 listopada do 3 grudnia 2017 r. w Warszawie, jako redaktor naczelny tygodnika, będąc odpowiedzialnym za treść przygotowywanych przez redakcję materiałów prasowych, wbrew przepisowi ustawy o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi, prowadził reklamę napojów alkoholowych w postaci wódek, brandy, whisky, a także likierów poprzez publiczne rozpowszechnianie ich znaków towarowych oraz symboli graficznych, a także cen i odnośników do stron internetowych dystrybutorów, które zaprezentowane zostały w bezpłatnym dodatku dołączonym do wskazanego tygodnika".

Wyrok był bardzo łagodny, bo za to przestępstwo grozi kara od 10 do nawet 500 tys. złotych.

Źródło: RMF24

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną