Policjant skazany za zabójstwo Georga Floyda pchnięty nożem w więzieniu

1
0
3
Wikimedia
Wikimedia / By Minnesota Department of Corrections - Original publication:Minnesota Department of CorrectionsImmediate source: https://coms.doc.state.mn.us/publicviewer/OffenderDetails/Index/261557/Search, Fair use, https://en.wikipedia.org/w/index.php?curid=67712381

Były policjant z Minneapolis, Derek Chauvin, skazany za zabójstwo George'a Floyda, został pchnięty nożem w więzieniu w Arizonie, donoszą amerykańskie media.

47-latek został poważnie ranny przez innego więźnia.

New York Times, powołując się na dwie osoby zaznajomione z sytuacją, również poinformował, że został on zaatakowany.

Chauvin, który jest biały, odsiaduje wiele wyroków za śmierć czarnoskórego mężczyzny, która wywołała ogromne protesty przeciwko brutalności policji i rasizmowi.

Biuro Więziennictwa potwierdziło w oświadczeniu, że osadzony w więzieniu federalnym w mieście Tucson został pchnięty nożem o godzinie 12:30 czasu lokalnego w piątek.

Agencja podała, że pracownicy opanowali incydent i wykonano "czynności ratujące życie" więźnia, który następnie został przewieziony do szpitala. Nazwisko więźnia nie zostało podane.

Uważa się, że nikt inny nie został ranny, a Chauvin przeżył atak.

Incydent ten miał miejsce kilka dni po tym, jak Sąd Najwyższy odrzucił jego apelację, w której argumentowano, że nie otrzymał sprawiedliwego procesu za zabicie Floyda - który zmarł po tym, jak Chauvin klęczał na jego szyi przez ponad dziewięć minut w 2020 roku.

Zabójstwo - uchwycone kamerą telefonu osoby postronnej - wywołało globalne oburzenie i falę demonstracji przeciwko niesprawiedliwości rasowej i użyciu siły przez policję.

Chauvin został później uznany winnym zabójstwa Floyda i skazany na 22 lata więzienia. W lipcu 2022 r. otrzymał kolejny 20-letni wyrok za naruszenie praw obywatelskich Floyda.

Śmierć Floyda przyczyniła się do powstania Black Lives Matter i wielkich protestów, podczas których plądrowano sklepy. Tymczasem sam Floyd był czarnoskórym przestępcą.

Źródło: BBC

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną