Ukraińska agencja do Polaków: "Karma wraca"

0
2
15
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / https://www.rawpixel.com/search/ukraine%20flag?page=1&path=_topics&sort=curated

Pewna ukraińska agencja wypowiedziała się na temat blokowania przez Polaków granicy z Ukrainą. "Karma wraca" - mówią. Zobacz co jeszcze powiedzieli.

Ukraińska agencja UNIAN odniosła się ostatnio na temat sytuacji na granicy z Ukrainą. "Polacy od miesiąca blokują granicę z Ukrainą, teraz sami poczuli czar takiej blokady" - pisze agencja. Dodano, że to setki bądź tysiące ciężarówek z Polski utknęło już na niemieckiej granicy. Zaznaczyli, że kolejka ta ma długość aż 40 kilometrów. Artykuł zatytułowany został jako: "Karma wraca: setki polskich ciężarówek utknęły na granicy z Niemcami". 

Jeden z kierowców z Ukrainy w mediach społecznościowych opublikował korek na trasie Drezno-Wrocław. To właśnie wideo udostępnione zostało przez agencję z Ukrainy. Autor filmu zdecydował się nawiązać do protestu Polaków na granicy z Ukrainą. Ujawnił, że w Niemczech sprawdzane są wszystkie polskie ciężarówki. " Milion pytań. Niech poczują trochę uroku" - czytamy w opisie filmu. 

Jak donosi ukraińska agencja w Internecie coraz częściej znaleźć można informacje, że to Niemcy specjalnie sprawdzają polskie ciężarówki w ramach odwetu za działalność Polaków na ukraińskiej granicy. Dodano jednak, iż prawdą jest, że Niemcy chcą powstrzymać migrantów, którzy przybywają do ich kraju.

Przypomnijmy, że Niemcy zdecydowały się wprowadzić kontrole graniczne z trzema państwami tj. Czechami, Polską oraz Szwajcarią. Od tego momentu Niemcy sprawdzają samochody, które udają się do ich kraju. 

Polscy przewoźnicy na granicy z Ukrainą

W listopadzie rozpoczęły się protesty polskich przewodników na granicy z Ukrainą. Zablokowali oni klika przejść granicznych z Ukrainą. Polacy chcą, pozwoleń handlowych dla firm z Ukrainy na przewóz towarów, poza pomocą humanitarną i zaopatrzeniem dla wojska. W tamtym tygodniu rozpoczęto kolejną blokadę. Tym razem w Medyce na Podkarpaciu. Do kierowców zdecydowali się dołączyć rolnicy, którzy zapewnili, że będą protestować przez 24 godziny do 3 stycznia.

Źródło: Redakcja

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną