Kompromitacja Żukowskiej. Tak mówiła o równouprawnieniu (WIDEO)

2
0
21
poseł Anna Maria Żukowska
poseł Anna Maria Żukowska / zrzut ekranu

Anna Maria Żukowska słynie z licznych kompromitujących wypowiedzi. Tym razem postanowiła podzielić się swoimi "mądrościami" dotyczącymi równouprawnienia. Oto, co powiedziała.

Poseł Lewicy Anna Maria Żukowska pojawiła się ostatnio w programie Radia Zet u Bogdana Rymanowskiego. Tam wypowiedziała się na temat równouprawnienia. Na sam początek Rymanowski zapytał ją czy powinno się zrównać wiek emerytalny mężczyzn i kobiet. 

"W tej chwili zdanie Lewicy jest takie, że nie należy zrównywać wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn"

-powiedziała poseł Żukowska. 

Dziennikarz przypomniał jej, że Lewica jest przecież za równością. Poseł zaznaczyła jednak, że aktualnie jej ugrupowanie chce, aby wiek pozostał taki jaki jest w tym momencie. W następnym pytaniu prowadzący odniósł się też do likwidacji luki płacowej. 

"Czy Lewica chce likwidować lukę płacową? To jest kolejne pytanie. Proszę mi więc wytłumaczyć ten fenomen. Jak to jest, że pracodawcy zamiast zaoszczędzić i zapłacić mniej kobiecie, która według Lewicy wykonuje dokładnie tę samą pracę, wolą przepłacić i zatrudnić mężczyznę?"

-zapytał. 

Żukowska odpowiedziała, że może tam są mężczyźni. Prowadzący nie dawał za wygraną i zapytał ją czy popiera zrównanie norm  dźwigania ciężarów dla kobiet i mężczyzn na tym samym stanowisku. Przypomniał jej, że u mężczyzn jest to 30 kg, a u kobiet 12 kg, z czego zarówno kobieta jak i mężczyźni zarabiają tyle samo pieniędzy. Dodał, że mężczyzna wydaje się być bardziej wydajny. Spytał się posłanki czy jej zdaniem jest to sprawiedliwe. 

"Nie, nie przyznam, że jest bardziej wydajny, bo wcale nie oznacza, że ten mężczyzna w ciągu 8 godzin pracy przeniesie więcej tych ciężarów niż kobieta. Kobieta na raz może udźwignąć 12 kg, ale może na przykład poruszać się szybciej i przenosić te ciężary bardziej efektywnie od mężczyzny, który taszczy powoli tę 30 kg paczkę"

-odpowiedziała poseł Lewicy.

Wypowiedzi można posłuchać poniżej:

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną