Franciszek ogłosił nową "uroczystość" w Kościele katolickim

0
0
3
Franciszek
Franciszek / Pixabay

Papież Franciszek ogłosił w piątek, że Kościół katolicki będzie obchodził swój pierwszy Światowy Dzień Dziecka w maju 2024 roku.

Przemawiając podczas modlitwy Anioł Pański 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, papież podzielił się informacją, że pierwszy dzień dzieci w Kościele będzie obchodzony w Rzymie w weekend 25-26 maja.
"A teraz mam radość ogłosić, że 25 i 26 maja przyszłego roku będziemy obchodzić pierwszy Światowy Dzień Dziecka w Rzymie" - powiedział papież Franciszek z okna Pałacu Apostolskiego z widokiem na Plac Świętego Piotra.
"Podobnie jak Jezus, chcemy umieścić dzieci w centrum i troszczyć się o nie" - dodał.

Papież wyjaśnił, że ten dzień, zorganizowany przez watykańską Dykasterię ds. Kultury i Edukacji, będzie próbą odpowiedzi na pytanie: "Jaki świat chcemy przekazać dzieciom, które dorastają?".

Według Vatican News, wydarzenie zostało zainspirowane przez 9-letniego chłopca o imieniu Alessandro, który zaproponował papieżowi zorganizowanie międzynarodowego wydarzenia, takiego jak Światowe Dni Młodzieży (międzynarodowe spotkanie młodych ludzi w wieku od 16 do 35 lat) dla młodszych dzieci.

Watykan spodziewa się, że tysiące dziewcząt i chłopców z całego świata przyjedzie do Rzymu na to wydarzenie z papieżem.

W listopadzie ubiegłego roku Watykan był gospodarzem wydarzenia z udziałem 7500 dzieci z pięciu kontynentów w Auli Pawła VI jako preludium do przyszłorocznego Światowego Dnia Dziecka.

Papież Franciszek ustanowił wcześniej coroczny Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych w 2021 roku.

Źródło: CatholicAgencyNews

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną