Były poseł i wiceminister w areszcie

1
0
4
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / Internet

Adam G., były poseł i sekretarz stanu w Ministerstwie Energii uslyszał prokuratorskie zarzuty i trafił do aresztu. Sprawa ma związek z pełnioną przez mężczyznę funkcją.

Śląski pion PZ PK przedstawił trzy zarzuty korupcyjne byłemu posłowi na Sejm RP i wiceministrowi - Adamowi G. Dotyczą one podżegania i pomocnictwa do wystawiania fikcyjnych faktur VAT, przyjęcia w związku pełnioną funkcją sekretarza stanu w Ministerstwie Energii korzyści majątkowej w wysokości ponad 170 tysięcy złotych oraz użycia dokumentu poświadczającego nieprawdę.

W tej samej sprawie zatrzymany został Jarosław K Mężczyzna ten usłyszał zarzut pomocnictwa w przyjęciu korzyści majątkowej.

Czyny zarzucone podejrzanym zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec Adama G. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zdecydował o tymczasowym areszcie podejrzanego. Wobec Jarosława K. prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze.

 

Źródło: Prokuratura Krajowa

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną