Niemiecki generał szokuje. Powiedział to o rosyjskiej napaści

0
0
12
Władimir Putin
Władimir Putin / https://www.flickr.com/photos/worldeconomicforum/3234710388

Pewien generał z Niemiec udzielił niedawno wywiadu dla niemieckiego medium i wypowiedział się ostatnio na temat Rosji oraz NATO. Padły niepokojące słowa. Oto, co dokładnie powiedział.

Od czasu wybuchu wojny na Ukrainie wiele mówi się na temat rosyjskiej inwazji na inne kraje, bardzo głośno jest również odnośnie możliwości rosyjskiej napaści na NATO. Wielu polityków na całym świecie mówi o możliwości ataku Rosji także na inne niepodległe państwa. Tym razem w tej sprawie wypowiedział się pewien niemiecki generał - generalny inspektor Bundeswehry. Mowa tutaj o Carstenie Breuerze, który niedawno udzielił wywiad dla  „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung”.

Tam odniósł się do planów prezydenta Rosji Władimira Putina. Jego zdaniem może szykować się do kolejnej wojny. Według niego Europa powinna przygotować się na wojnę hybrydową, którą może chcieć prowadzić Putin. 

„Najpierw musimy przyzwyczaić się do myśli, że pewnego dnia być może będziemy musieli stoczyć wojnę obronną. Pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie zagrożenia. Nie tylko my, żołnierze, ale całe społeczeństwo musi uznać potrzebę jeszcze bardziej konsekwentnego odstraszania"

-powiedział gen. Carsten Breuer. 

Dodał, że Bundeswehra nie jest jeszcze obecnie przygotowana na takiego typu zagrożenie. Uważa jednak, że w razie ataku Rosji na NATO Niemcy będą potrafili zareagować w sposób odpowiedni. 

 „Tak, kropka. Nie mamy alternatywy. Potrafimy się bronić i będziemy się bronić”

-puentował. 

Myślicie, że Rosja zaatakuje także NATO? Jakie jest Wasze zdanie na temat jego wypowiedzi?

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną