Ukraińscy żołnierze ćwiczą w Polsce przed wyjazdem na front

0
0
17
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / Pixabay

Ukraińscy żołnierze trenują w Polsce zimową walkę w okopach i terenach miejskich. Odbywa się to w ramach unijnej misji szkoleniowej.

O szkoleniu na poligonie w Wędrzynie poinformował Reuters, którego wysłannik towarzyszył wojskowym. Szkolenie ukraińskich żołnierzy, którzy za kilka dni trafią na front, by walczyć z rosyjskim wojskiem, prowadzone jest przez unijne Dowództwo Szkolenia Połączonych Sił. Jego powołanie było jednym z elementów wsparcia dla zaatakowanej przez Rosję Ukrainy.

Jeden z ukraińskich żołnierzy szkolonych w Polsce powiedział w rozmowie z Reutersem, że są uczeni posługiwania się bronią na obszarach miejskich i w okopach. Zima jest najbardziej wymagającą porą roku, jeśli chodzi o wojnę. Poważnie ogranicza ruch i manewrowość, a wróg wyraźnie wszystko widzi przez kamery termowizyjne i drony.

Inny z ukraińskich żołnierzy zaznaczył, że szkolenie w Polsce pomoże im w osiągnięciu postępów w kontrofensywie przeciwko agresorowi, a doskonalenie umiejętności w tej dziedzinie pomoże ukraińskim żołnierzom odnieść sukces na polu bitwy.

Źródło: Reuters

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną