Powrót "nowej normalności." Minister chce maseczek i szczepionek

0
3
5
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / Pixabay

Czy czeka nas powrót tzw. nowej normalności? W wielu krajach europejskich dochodzi do niepokojących sytuacji. Teraz jeden z ministrów chce maseczek oraz szczepionek. Zaleca także wykonywanie testów.

W wielu europejskich krajach zauważyć można chęć powrotu do tzw. "nowej normalności". Politycy coraz częściej zalecają stosowanie maseczek, szczepienie się przeciw COVID-19, czy szybkie testy na koronawirusa. Tym razem niemiecki minister zdrowia - Karl Lauterbach. W swojej najnowszej wypowiedzi ostrzegł wszystkich przed powrotem tzw. pandemii koronawirusa, a także zalecił innym aby podjęli specjalne środki ostrożności, aby móc ochronić się przed zakażeniem. Słowa te wypowiedział w wywiadzie dla gazety „Bild am Sonntag”. Zaapelował też o najszybsze szczepienie się. 

"Koronawirus pozostaje niebezpieczny"

-powiedział w wywiadzie dla niemieckiego czasopisma. 

Jego zdaniem koronawirus wpływa „na naczynia krwionośne lub osłabia układ odpornościowy, dlatego zbyt często niemożliwe jest całkowite wyleczenie." Próbował też straszyć społeczeństwo. Powiedział m.in, że jeżeli ktoś chce zachorowania na święta powinien jak najszybciej się zaszczepić i to najlepiej w ciągu kilku dni nie tylko na koronawirusa ale także na grypę. To jednak nie wszystko. Minister straszył dalej. Mówił, że jeśli Niemcy będą chcieli wyjechać do kogoś na święta lub odwiedzić starszych powinni zachowywać ostrożność. Dodał, że w komunikacji miejskiej zaleca aby  „lepiej nosić maseczki." Zaapelował też, aby unikać przyjęć świątecznych w pomieszczeniach. 

Chce, aby niemieccy obywatele jeśli nie muszą nie wychodzili z domu, a najlepiej nie pracowali w biurze. Zalecił także aby zrobili jak najszybszy test na koronawirusa „w razie wątpliwości” i „zanim spotkamy starszych schorowanych ludzi”.

Myślicie, że w Polsce też niedługo pojawią się takie zalecenia?

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną